Naujienų srautas

Verslas2019.10.07 10:29

Rickas Perry Vilniuje: „Nord Stream 2“ padidins Rusijos įtaką ES užsienio politikai

atnaujinta 10.45
Vaidotas Beniušis, BNS 2019.10.07 10:29

Lietuvoje viešintis Jungtinių Valstijų energetikos sekretorius Rickas Perry pirmadienį perspėjo, kad „Nord Stream 2“ dujotiekis Baltijos jūros dugnu padidintų Rusijos įtaką Europos užsienio politikai.

„Tai padidintų Rusijos įtaką Europos užsienio politikai, o Europa taps pažeidžiamesnė tiekimo sutrikimams“, – energetikos forume Vilniuje pareiškė R. Perry.

Energetikos sekretoriaus teigimu, iš Rusijos į Vokietiją ir Turkiją tiesiami dujotiekiai „Nord Stream“ ir „TurkStream“ „Maskvai leis iki dešimtmečio pabaigos nutraukti dujų tranzitą per Ukrainą“.

„Nord Stream 2“ suduotų triuškinamą smūgį Europos energetinei įvairovei ir saugumui“, – sakė R. Perry.

Beveik baigiamo „Nord Stream 2“ dujotiekio tiesimui vadovauja Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. Jį taip pat finansuoja vokiečių, olandų, austrų ir prancūzų įmonės.

Dujotiekio rėmėjai sako, kad jis atpigins dujas, tačiau R. Perry teigia, kad Maskva galės pasinaudoti savo įtaka, kad palenktų kitas šalis savo valiai.

„Dujotiekis taps vieninteliu tiekimo šaltiniu iš vienintelės šalies, kuri tas dujas tieks vienu maršrutu ir jas pristatys išnaudodama priklausomas valstybes, kurias, be kita ko, palenks Maskvos valiai“, – kalbėjo R. Perry.

Jis pabrėžė, kad Europos energetinį saugumą galėtų sustiprinti JAV suskystintos gamtinės dujos.

R. Perry Vilniuje sakė, kad JAV sieks dar sustiprinti ryšius energetikoje su Vidurio ir Rytų Europos šalimis.

Jis pranešė, kad šiam tikslui bus sukurtos keturios darbo grupės, atsakingos už energetikos efektyvumą ir atsinaujinančius šaltinius, branduolinę energetiką, tiekimo saugumą ir kritinės infrastruktūros apsaugą. Pastarajai grupei vadovaus Lietuva.

Anot energetikos sekretoriaus, taip pat numatoma sukurti ekspertų komandas, kurios padėtų valstybėms identifikuoti energetikos sistemų spragas, įskaitant kibernetinių atakų rizikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi