Naujienų srautas

Verslas2019.10.07 06:58

Didžiausi miško valdytojai – IKEA, Suomijos įmonė ir „Dzūkijos miškas“

BNS 2019.10.07 06:58

Stambiausi miško savininkai Lietuvoje yra Švedijos koncernas IKEA, Suomijos konsorciumas „Dasos Capital“ ir „Dzūkijos miškas“ bei šios įmonės akcininkai, pirmadienį skelbia naujienų portalas delfi.lt.

Anot portalo, IKEA per savo valdomą bendrovę „IRI Investments Lietuva“ supirko jau 27 tūkst. hektarų miškų.

Antroje vietoje atsidūrė suomių kapitalo bendrovė „Dasos Capital“, pernai įsigijusi švedų įmonių grupės „Euroforest“ valdytą 15 tūkst. hektarų miškų portfelį.

Didžiausi miško savininkai tarp lietuvių yra įmonės „Dzūkijos miškas“ akcininkai Romualdas Lavrenovas, jo tėvas Sergejus Lavrenovas ir jų verslo partneris Andrius Bajorūnas. Anot R. Lavrenovo, verslininkai iš viso valdo apie 10 tūkst. hektarų miško, daugiausia – Dzūkijos regione.

Tyrimo autorių teigimu, ketvirtoje vietoje yra verslininkas Gintautas Zinkevičius – jis kartu su šeimos nariais ir įmonėmis valdo apie 7–7,5 tūkst. ha miško.

Penketuką baigia įmonė „Dzūkijos mediena“, kartu su akcininkais valdanti 7 tūkst. hektarų miško.

Anot tyrimo autorių, Lietuvoje didesnius nei 500 hektarų miško sklypus valdo 58 fiziniai ir juridiniai asmenys.

Sąrašą portalas delfi.lt sudarė kartu su žurnalu „Reitingai“. Autorių teigimu, jis parengtas remiantis oficialiais Registrų centro duomenimis, taip pat pačių įmonių, miškininkų, ekspertų ir rinkos dalyvių apklausomis.

Seimas šią vasarą įvedė draudimą vienam asmeniui įsigyti daugiau kaip 1,5 tūkst. hektarų miško.

Prezidentas Gitanas Nausėda buvo vetavęs šį įstatymą, bet Seimas jo veto atmetė.

Parlamentarai teigia, kad siekia išvengti miškų ūkio paskirties žemės koncentracijos, kai verslas turi neribotas galimybes supirkti tūkstančius hektarų miškų.

Kritikai sako, kad įstatymas įveda neproporcingus ribojimus, apsunkins naujų investuotojų veiklą, o nesąžiningai veikėjai galės apeiti draudimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi