Verslas

2019.10.06 08:00

Baltijos šalys ir JAV Vilniuje pasirašys energetinio bendradarbiavimo susitarimą

BNS2019.10.06 08:00

Vilniuje sekmadienį vyksta aukšto lygio JAV ir Baltijos šalių susitikimas, numatoma pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo energetikoje stiprinimo.

Susitikime dalyvaus JAV energetikos sekretorius Rickas Perry ir už energetiką atsakingi Baltijos šalių ministrai.

„Ketiname kalbėtis apie Baltijos šalių sinchronizavimo projektą, apie dujų rinkos kūrimą, infrastruktūrinius projektus, jų įgyvendinimą, nes situacija mūsų regione keičiasi į gerąją pusę (...). Trečioji tema yra apie naujas, inovatyvias, mažai anglies dioksido išmetančias technologijas“, – susitikimo išvakarėse BNS sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Pasak jo, yra daug galimybių bendradarbiauti Baltijos šalims ir JAV.

„Šio susitikimo tikslas yra pagryninti tam tikras bendradarbiavimo kryptis, tolesnius žingsnius, nes visos Baltijos šalys ir JAV puikiai supranta, kad bendradarbiavimo potencialo būtent šiose srityse yra pakankamai nemažai“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Lietuvoje pirmadienį rengiamas transatlantinio bendradarbiavimo energetikoje forumas. Jame dalyvaus ir R. Perry. Į forumą Vilniuje atvyksta Vidurio bei Rytų Europos šalių energetikos ministrai, energetikos politikos formuotojai iš daugiau nei 20 šalių.

Pirmasis transatlantinio energetikos bendradarbiavimo (P-TEC) susitikimas surengtas šių metų kovą Hiustone (JAV). Forumas rengiamas įgyvendinant R. Perry iniciatyvą, kuria siekiama didinti JAV vyriausybės ir verslo paramą Vidurio ir Rytų Europoje įgyvendinamiems energetikos projektams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt