Naujienų srautas

Verslas2019.10.04 14:25

„Gazprom“: Danijai nesuteikus leidimo tiesti „Nord Stream 2“, projekto kaina išaugs „šimtais milijonų“

ELTA 2019.10.04 14:25

Alternatyvus dujotiekio „Nord Stream 2“ maršrutas, apeinant Danijos teritorinius vandenis, kainuos papildomus „šimtus milijonų dolerių“, naujienų agentūrai „Reuters“ sakė Rusijos dujų koncerno valdybos pirmininkas Viktoras Zubkovas.

Tai yra pirmas kartas, kai „Gazprom“ atstovai viešai pripažįsta, kad „Nord Stream 2“ kaina gerokai išaugtų, jei Danija atsisakys suteikti leidimą tiesti dujotiekį savo teritoriniuose vandenyse.

„Išlaidų augimas siektų šimtus milijonų dolerių“, – teigė V. Zubkovas, kalbėdamas apie galimai didėsiančius „Nord Stream 2“ projekto kaštus.
Vis dėlto V. Zubkovas pabrėžė, kad „Gazprom“ tikisi gauti leidimą tiesti dujotiekį. Kol kas leidimo kloti vamzdžius teritoriniuose vandenyse nėra išdavusi vienintelė Danija.

„Reuters“ rugpjūtį buvo paviešinusi dujotiekio operatorės „Nord Stream 2 AG“ laišką, kuriame teigiama, kad, Danijai neleidus tiesti vamzdyno, projekto išlaidos išaugtų 560 mln. eurų, o dujotiekio paleidimas būtų atidėtas iki 8 mėnesių.

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino Daniją suteikti „Nord Stream 2“ leidimą ir taip „nepaisyti JAV spaudimo bei parodyti savo suverenitetą“.

ELTA jau skelbė, kad kontrolinį „Nord Stream 2“ akcijų paketą valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto. Tikimasi, kad galutinė „Nord Stream 2“ projekto kaina neviršys 9,5 mlrd. eurų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi