Verslas

2013.01.28 15:21

„Bloomberg“: Lietuva aplenkė Estiją pagal palankias sąlygas verslui

DELFI.lt2013.01.28 15:21

Lietuva užima 37-ą vietą pagal sąlygas verslui, nurodo naujienų agentūra „Bloomberg“, sudariusi 50-ies šalių reitingą. Šiemet Lietuva aplenkė Estiją, tačiau vis dar šiek tiek atsilieka nuo Latvijos.

Lietuva užima 37-ą vietą pagal sąlygas verslui, nurodo naujienų agentūra „Bloomberg“, sudariusi 50-ies šalių reitingą. Šiemet Lietuva aplenkė Estiją, tačiau vis dar šiek tiek atsilieka nuo Latvijos.

Tarp Baltijos valstybių Lietuva vienintelė tiek pagerino sąlygas verslui, kad žengtų į priekį. Kitos Baltijos valstybės reitinge smuktelėjo.

2012 m. nuveikti darbai leido Lietuvai pakilti iš 40-os vietos į 37-ą. Latvija smuktelėjo iš 28 į 36-ą, Estija – iš 34 į 43-ą. Lietuvos kaimynė Lenkija per metus pakilo dviem pozicijomis, į 20-ą vietą.

Kaip Lietuvos stiprybė nurodoma krovinių pervežimų kaštai (72,4 proc. iš 100 galimų), tačiau mažiau materialių išlaidų eilutėje, kuri apima korupciją, žmogaus teises, infliacija, mokesčių pritaikymą ir kt., surinkta vos 54,6 proc.

Kaip ir praėjusiais metais, pirmoje reitingo vietoje liko Honkongas. Per metus per vieną poziciją pakilo JAV (2), keturiomis – Japonija (3). Toliau rikiuojasi Olandija (4), Vokietija (5), Australija ir Kanada (6–7), Singapūras (8), Danija (9) ir Jungtinė Karalystė (10).

Nuolat linksniuojama Graikija per metus padarė 10 pozicijų šuolį ir reitinge dabar yra 43.

Reitingas sudarytas atsižvelgiant į šešis faktorius, kiekvieną vertinant nuo 0 iki 100 proc., kai 100 proc. yra aukščiausias įvertinimas. Atsižvelgiama į tokius dalykus kaip ekonominė integracija, verslo sukūrimo kaštai, verslo sąnaudos darbuotojams ir medžiagoms, logistikos kaštai, išlaidos susijusios su nematerialiais dalykais ir vartotojų bazė.

Duomenis analizei paimti iš įvairių tarptautinių organizacijų, tokių kaip Tarptautinis valiutos fondas, Tarptautinė darbo organizacija, Jungtinės Tautos, Pasaulio bankas ir kt.

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.