Naujienų srautas

Verslas2019.10.03 21:42

Regionų skurdinimas? Mažesnių savivaldybių gyventojai lieka be viešųjų paslaugų

Registrų centras: per maži klientų srautai

Mažesnių savivaldybių gyventojai lieka be viešųjų paslaugų. Kazlų Rūdos, Pagėgių ir Rietavo Registrų centras uždaro padalinius. Valstybinių įmonių veiksmus, kai viešosios paslaugos atitolinamos nuo gyventojų, optimizuojant veiklą, savivaldybių vadovai vadina regionų skurdinimu. Registrų centro atstovai sako, kad taip siekta nepažeisti įpareigojimo paslaugą suteikti per vieną dieną, be to, mažėja ir klientų. 

Kazlų Rūdos gyventoja Laima sako skelbimas, kad Registrų centro padalinys uždarytas, nustebino. Esą čia nuolat būriuodavosi žmonių, o dabar reikės vykti į Marijampolę – iš atokesnių kaimų pirmyn ir atgal teks įveikti beveik šimtą kilometrų.

Žinia, kad padalinys uždaromas buvo naujiena ir Kazlų Rūdos savivaldybės vadovams. Dar birželį Registrų centras dvejiems metams pratęsė patalpų nuomos sutartį.

Pasak Kazlų Rūdos vadovų, gyventojai sensta, jų skaitmeninis raštingumas prastas, todėl padalinys, kai darbuotoja atvyksta dukart per savaitę ir tvarko dokumentus, yra būtinas.

„Net jei žiūrėtume kaštų naudos prasme, tai mes įvertinkime gyventojų kaštus, kuriems tektų važinėti trigubai didesnius atstumus su dviem persėdimais. Nejaugi mūsų įstaigos žiūri tik į pelną?“, – klausia Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška.

Be Registrų centro padalinių liko Pagėgių ir Rietavo savivaldybės. „Dabar, pavyzdžiui, iš Tverų niekur nenuvažiuosi, jokio autobuso nėra, padarė užkampį, akmens amžius grįžo“, – piktinasi Rietavo seniūnijos gyventoja Aniceta.

Rietavo savivaldybės meras sako, kad nepigios Registrų centro paslaugos, pridėjus papildomas kelionių išlaidas, dar labiau paplonins gyventojų pinigines.

„Sakykim, kad ir Rietavo pačios savivaldybės. Mes per 18 metus sumokėjom 8,5 tūkstančio už šitą paslaugą, tai nėra taip mažai, jeigu viena įstaiga, o kiek gyventojai dar sumokėjo – pakankamai dideli pinigai juda šitoje srityje ir neišlaikyti net pusdieniui etato, čia yra mažų mažiausiai gėda ir čia yra skurdinimas regiono“, – tikina Rietavo meras Antanas Černeckis.

Registrų centro atstovai sako, kad trys padaliniai uždaryti, nes siekta nepažeisti įpareigojimo paslaugą suteikti per vieną dieną, be to, per maži klientų srautai.

„Tuose padaliniuose sulaukiam per mėnesį vidutiniškai apie 20 klientų. Jeigu padalinys dirba vieną kartą per savaitę, realiai mes per dieną vidutiniškai po 5 klientus aptarnaujam. Mes nematom tokio poreikio ir tokios būtinybės, kad klientų srautas ten būtų toks didelis ir mūsų paslaugos paklausios būtų“, – aiškina
Registrų centro atstovas komunikacijai Mindaugas Samkus.

Kazlų Rūdos savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę, siūlo Registrų centrui pasidalyti sąnaudomis: už patalpas neimti nuomos, darbuotojai atvežti iš Marijampolės suteikti tarnybinį automobilį. Nepavykus susitarti, savivaldybė ketina ginti viešąjį interesą ir Registrų centro valdybos sprendimą skųsti teismui.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 14.23 min.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi