Verslas

2015.08.06 14:49

A. Butkevičius: VMI didelėms grupėms skiria sustiprintą dėmesį

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.08.06 14:49

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) didelėms verslo grupėms skiria sustiprintą dėmesį, teigia premjeras. Pasak Algirdo Butkevičiaus, oficialiai minima 2 mln. eurų „Vilniaus prekybos“ mokesčių nepriemoka iš tikrųjų yra tik dalis apskaičiuotų mokesčių, kurių dalis jau sumokėta.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) didelėms verslo grupėms skiria sustiprintą dėmesį, teigia premjeras. Pasak Algirdo Butkevičiaus, oficialiai minima 2 mln. eurų „Vilniaus prekybos“ mokesčių nepriemoka iš tikrųjų yra tik dalis apskaičiuotų mokesčių, kurių dalis jau sumokėta.

„Galiu pasakyti, kad pasikeitus VMI vadovybei, sugriežtinome stambiųjų įmonių kontrolę prieš metus laiko. Tikrai buvo tikrinama, ar teisingai sumokėtas gyventojų pajamų mokestis. Tos sumos yra daug didesnės priskaičiuotos ir, kiek žinau, jos jau yra sumokėtos“, – interviu Žinių radijui sakė A. Butkevičius. Jo teigimu, tikrinimai šiuo metu tęsiasi.

Savo ruožtu VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas LRT RADIJUI sakė, kad suburta VMI ekspertų komanda tiria galimas mokesčių vengimo schemas vienoje iš didžiausių verslo grupių Lietuvoje.

„Komanda tikrina turimą informaciją, taip pat bendradarbiauja su užsienio šalių partneriais, siekiant išsiaiškinti tikrąjį vykdomų sandorių turinį. Agresyvaus mokesčių planavimo ir vengimo schemos, kuriomis paprastai bando naudotis didžiosios kompanijos ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, jų akcininkai, iš esmės yra pažįstamos mokesčių administratoriams. Ta patirtis, tos žinios (ir kolegų iš kitų šalių) tikrai bus panaudotos šiame tyrime“, – teigė A. Klerauskas.

Jis pridūrė, kad, jei tyrimo metu bus nustatyti finansinių nusikaltimų požymiai, bus vykdomas bendradarbiavimas su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).