Verslas

2019.10.02 16:13

„Gazprom“: „Nord Stream 2“ dujotiekis gali apeiti Daniją

Lina Linkevičiūtė, ELTA2019.10.02 16:13

Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ trečiadienį teigė, kad kontroversiškasis „Nord Stream 2“ dujotiekis greičiausiai apeis Danijos vandenis, jei Kopenhaga ir toliau nesuteiks leidimo vamzdynams kloti.

Jau beveik pabaigto projekto pagrindinė kliūtis – gauti Danijos pritarimą, kad Baltijos jūros dujotiekis galėtų kirsti jos išskirtinę ekonominę zoną. „Jei nebus pritarta, Danijos ekonominę zoną apeisime“, – Maskvos energetikos forume kalbėjo „Gazprom“ direktorių tarybos pirmininkas Viktoras Zubkovas.

V. Zubkovas sukritikavo Kopenhagos požiūrį ir teigė, jei Danija neduos leidimo, projektas kainuos daugiau ir užtruks ilgiau.

Šio dujotiekio statyba sukėlė nuogąstavimų dėl Vakarų Europos kylančio priklausomumo Rusijos dujoms. Taip pat išreikštas susirūpinimas, kad Maskva dėl šio dujotiekio galės daryti spaudimą Ukrainai, kadangi Europa bus mažiau priklausoma nuo Ukrainos tranzito.

„Gazprom“ antradienį pranešime teigė, kad nutiesta jau 83 proc. dujotiekio, kurio ilgis siekia 2000 kilometrų. „Jau beveik pasiekėme Danijos ekonominę zoną“, – sakė V. Zubkovas, pridurdamas, kad jei Kopenhaga pritartų, projektas būtų užbaigtas per 4-5 savaites.

Pusę šio 9,5 mlrd. eurų projekto finansuoja „Gazprom“, o kitą pusę – Europos partnerės: Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų „Shell“, Prancūzijos „Engie“ bei Austrijos „OMV“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt