Verslas

2015.08.06 11:35

Rusijoje pradėti naikinti į šalį iš Vakarų patekę maisto produktai

ELTA2015.08.06 11:35

Rusijoje pradedama naikinti į šalį patekusius maisto produktus, kuriems taikomas prekybos embargas.

Rusijoje pradedama naikinti į šalį patekusius maisto produktus, kuriems taikomas prekybos embargas.

Ketvirtadienį bus sunaikinta 73 tonos persikų ir nektarinų maisto produktų, patekusių iš Europos Sąjungos (ES) į Rusiją su suklastotais Turkijos sertifikatais, teigiama Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos „Rosselchoznadzor“ pranešime.

Trys krovininiai sunkvežimiai su vaisiais buvo sulaikyti M1 magistralėje „Maskva–Minskas“ Baltarusijos–Rusijos pasienio zonoje.

Per produkcijos fitosanitarinių sertifikatų patikrinimą nustatyta, kad Turkijos nacionalinė karantino ir augalų apsaugos tarnyba nėra išdavusi vaisius lydinčių dokumentų, skelbia „Rosselchoznadzor“.

Kaip pareiškė „Rosselchoznadzor“, produkcija, atgabenta iš ES su suklastotais sertifikatais, turi būti sunaikinta.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę nurodė Federalinei muitų tarnybai, „Rosselchoznadzor“ ir „Rospotrebndadzor“ tarnyboms nuo rugpjūčio 6 dienos naikinti embargo maisto produktus ir žemės ūkio produkciją, patekusią į šalį iš valstybių, paskelbusių ekonomines sankcijas Rusijai. Tai negaliotų tranzitu per Rusiją gabenamoms prekėms, jei jų dokumentai yra tvarkingi, taip pat asmeniniam vartojimui skirtai produkcijai.

Rusija praėjusių rugpjūtį uždraudė maisto ir žemės ūkio produktų importą iš ES, JAV ir kitų Vakarų šalių, reaguodama į Vakarų sankcijas dėl numanomos paramos Ukrainos prorusiškiems separatistams bei Krymo aneksijos.