Verslas

2013.01.29 07:04

Vilniuje nekilnojamojo turto nuomos mokesčiu planuojama apmokestinti gydymo įstaigas

ELTA2013.01.29 07:04

Vilniaus miesto savivaldybė jai priklausančias gydymo įstaigas planuoja apmokestini nekilnojamojo turto (NT) nuomos mokesčiu. Galutinis sprendimas dėl to turėtų būti priimtas vasarį.

Vilniaus miesto savivaldybė jai priklausančias gydymo įstaigas planuoja apmokestini nekilnojamojo turto (NT) nuomos mokesčiu. Galutinis sprendimas dėl to turėtų būti priimtas vasarį.

Pasak miesto mero A. Zuoko, tai būsiąs vienas iš būdų, kaip sostinei, susiduriančiai su finansiniais sunkumais, „pergyventi badmetį“. Tai padaryti esą leistų efektyviau panaudojamas miestas.

„Greičiausiai Vilniaus mieste po truputį nebeliks sutarčių, kurios būdavo skiriamos pagal panaudą, nes Vilniaus miestas labai daug prisideda prie visuomeninių organizacijų plėtros, socialinių iniciatyvų, skirdamas patalpas nemokamai. Taigi Tarybos nariai siūlo, kad mes pradėtume apmokestinti bent jau 1 litu už kvadratinį metrą ir atitinkamai, be abejonės, į tą sąrašą galėtų patekti ir tie pastatai, patalpos, kurios skiriamos poliklinikoms arba ligoninėms, nes šiandien matome, kad jų balansai, finansinė situacija yra ženkliai geresnė negu steigėjo t. y. Vilniaus miesto savivaldybės“, – žurnalistams pirmadienį sakė meras.

Skaičiuojama, kad jeigu bent 1 litu už kvadratinį metrą būtų apmokestintos patalpos, per metus savivaldybė gautų apie 2 mln. litų pajamų.

Kita vertus, anot A. Zuoko, gydymo įstaigas apmokestinus NT nuomos mokesčiu jos bus priverstos efektyviau naudoti patalpas.

„Kai patalpas gauna nemokamai ir kainuoja tik jų išlaikymas, tai žmonės nelabai jomis ir rūpinasi, galbūt jos nereikalingos tokiai paskirčiai arba yra per didelės. Taigi tokia tvarka, manyčiau, leistų geriau ir efektyviau panaudoti tą turtą, kurį turi šiuo metu“, – buvo įsitikinęs Vilniaus meras.

Realiai, kada įsigalios mokestis, priklausys nuo Tarybos sprendimo. Pirminių sprendimų laukiama vasarį. Mero teigimu, nauja tvarka nedarys įtakos gydymo įstaigų teikiamų paslaugų kainai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.