Verslas

2015.08.06 09:42

Premjeras: L. Lubienė nesiruošia parduoti „Achemos“

ELTA2015.08.06 09:42

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia gavęs asmeninį didžiausios „Achemos“ akcininkės Lydos Lubienės patikinimą, kad ji nesiruošia parduoti savo valdomų koncerno akcijų.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia gavęs asmeninį didžiausios „Achemos“ akcininkės Lydos Lubienės patikinimą, kad ji nesiruošia parduoti savo valdomų koncerno akcijų.

Pasak Ministro Pirmininko, šią savaitę vykusiame susitikime su L. Lubiene, akcininkė taip pat paneigė viešojoje erdvėje pasklidusius gandus apie jos susitikimą su „Gazprom“ atstovais ir derybas dėl dujų tiekimo.

„Ji tuo išdėstytus kažkada informacinius dalykus susitikime su manim paneigė vakar“, – „Žinių radijui“ kalbėjo A. Butkevičius.

Premjero teigimu, Vyriausybė palaiko dabartinę L. Lubienės poziciją, tačiau vykstantys ginčai tarp „Achemos“ akcininkų ir valdybos narių yra „nenormalus valdymo būdas“.

„Pasiūliau tokį variantą – jeigu reikia, galima ir mano kabinete (susitikti su valdybos nariais, akcininkais, – ELTA.), ir aš pats galiu atvykti į Jonavą susitikti su valdybos nariais, su akcininkais ir išsakyti Vyriausybės poziciją“, – sakė A. Butkevičius.

Gandai apie galimą „Achemos“ grupės pardavimą investuotojams iš Rytų pasklido liepos pabaigoje, kuomet į susitikti su smulkiais „Achemos“ akcininkais į Lietuvą atvyko Rusijos įmonės „EuroChem“ atstovai.

L. Lubienė kartu su dukra valdo daugiau kaip 50 proc. „Achemos“ koncerno akcijų. Trąšas gaminanti „Achemos“ gamykla yra įtraukta į Lietuvos strateginių objektų sąrašą, todėl norint parduoti jos akcijas, investuotojas turi atitikti šalies nacionalinio saugumo interesus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt