Verslas

2019.10.01 12:18

„Air France“ iki kitų metų atsvers kasdienę CO2 taršą

ELTA2019.10.01 12:18

Prancūzijos oro linijos „Air France“ išleis milijonus eurų, kad iki kitų metų atsvertų bendrovės lėktuvų išmetamas anglies dioksido (CO2) dujas, paskelbė „Air France“ generalinė direktorė Anne Rigail.

Siekdama atsverti savo neigiamą įtaką klimato kaitai, „Air France“ finansuos medžių sodinimo, miškų apsaugos ir pasaulinio perėjimo prie mažiau taršios energijos projektus, laikraščiui „Le Parisien“ sakė A. Rigail.

„Tai yra keleto milijonų eurų investicija“, – interviu leidiniui sakė ji, pridurdama, kad „Air France“ taip elgiasi savanoriškai.

Be šių investicijų, „Air France“ ketina nuo sausio nebenaudoti lėktuvuose vienkartinių plastiko gaminių, o nuo spalio – „rūšiuoti ir perdirbti atliekas“.

Oro linijos ilgą laiką yra kritikuojamos dėl CO2 taršos, kuri sudaro 285 g/km CO2 kiekvienam keleiviui, o tai yra kur kas daugiau nei naudojantis bet kokia kita transporto priemone, rodo Europos aplinkos agentūros duomenys.

Pasak Pasaulio išteklių instituto, krovinių gabenimas sunkvežimiais, laivyba ir aviacija sudaro daugiau nei dešimtadalį visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų taršos.

Šios šiltnamio dujos prisideda prie visuotinio atšilimo ir klimato kaitos, dėl kurios pakils jūros lygis ir kils dar didesnes sausras, uraganus.
Liepą Prancūzija paskelbė įvesiantį skrydžio mokestį – nuo 1,5 iki 18 eurų kiekvienam keleiviui už skrydį. Tokį sprendimą sukritikavo „Air France“.

Gautus 180 mln. eurų Prancūzija ketina investuoti į aplinkai draugiško transporto infrastruktūros plėtrą.

Pasak A. Rigail, kol kas neaišku, ar „Air France“ keleivių skaičių atsiliepė 16-metės klimato aktyvistės Gretos Thunberg kampanija prieš keliones lėktuvais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt