Verslas

2013.01.29 09:43

Baudos už nelegaliai sugautas žuvis padidintos iki 10 kartų

Pirmadienį Aplinkos ministerijoje aptarti ne tik savaitgalį surengto žūklės ant ledo reido rezultatai, bet ir galutinai nuspręsta, kiek bus didinami įkainiai už žuvų ištekliams padarytą žalą.

Pirmadienį Aplinkos ministerijoje aptarti ne tik savaitgalį surengto žūklės ant ledo reido rezultatai, bet ir galutinai nuspręsta, kiek bus didinami įkainiai už žuvų ištekliams padarytą žalą.

Baudų žvejams didinimo klausimą prieš kelias savaites jau yra svarsčiusi Žvejų mėgėjų taryba. Dauguma jos narių sutarė, kad baudas žvejams brakonieriams reikėtų didinti triskart, didžiausius įkainius siūlyta taikyti lašišoms ir jų ikrams. Nors Žvejų mėgėjų tarybos siūlymai buvo rekomendaciniai, Aplinkos ministerija, priimdama galutinį sprendimą, teigė į juos atsižvelgusi.

Aplinkos ministro Valentino Mazuronio sprendimu,  įkainiai už žuvų ištekliams padarytą žalą padidinami nuo kelių iki dešimties kartų. Daugiausiai – 10 kartų – didėja įkainiai už vertingas žuvis – šlakius ir lašišas.

Skaičiuojant žalą už tokią neteisėtai sugautą žuvį, ji bus įkainota nebe 200 litų kaip iki šiol, o 2000 litų. Žalos įkainiai už neteisėtai sugautą aštriašnipį eršketą, šamą, ungurį ar skersnukį padidinti penkis kartus.

Brakonierius už tokią žuvį turės atlyginti nebe 200 Lt, o 1000 Lt žalą. Penkis kartus brangiau įkainotas ir neteisėtai sugautas kiršlys, lydeka, margasis upėtakis, salatis, sykas, sterkas, ūsorius, vėgėlė. Įkainis už tokią žuvį padidintas nuo 100 Lt iki 500 litų. Taip pat penkis kartus didesnis ieškinys bus pateiktas ir už neteisėtai sugautą baltąjį amūrą, karpį, karšį, lyną, meknę, otą, plačiakaktį, šapalą, žiobrį – nebe 40 Lt, o 200 litų už kiekvieną žuvį.

Įkainiai už mažiau vertingas žuvis taip pat kelis kartus padidinti.

Pavyzdžiui, už neteisėtai sugautų menkių ar stintų kilogramą reikės atlyginti nebe 20 Lt, o 50 Lt žalą, už plekšnių kilogramą – nebe 5 Lt, o 20 Lt, už strimelių ar šprotų kilogramą – nebe 2Lt, o 10 Lt.

Numatytus įkainius paskelbė Aplinkos viceministras Linas Jonauskas, nes Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis konferencijoje nedalyvavo.

Nauja įkainių tvarka įsigalios artimiausiu metu, kai ši žinia bus paskelbta „Valstybės žiniose“.