Naujienų srautas

Verslas2019.10.01 09:08

Nausėda ketina teikti Seimui siūlymą dėl pastovaus spartesnio pensijų indeksavimo

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.10.01 09:08

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina teikti Seimui siūlymą įstatymu įtvirtinti spartesnį nei vidutinis darbo užmokestis (VDU) pensijų indeksavimą, sako prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta. Jis taip pat pridūrė, kad sprendimus Seime dėl visų siūlymų tikimasi priimti dar šiemet.

„Girdėjome svarstymų, kad dyzelino lengvatą galima įgyvendinti per kitas priemones, koreguojant į limitus dyzeliną, kuris duotų panašų ekonominį efektą. Mes tikrai neturime problemų, kokia forma įgyvendinti pasiūlymus, mums svarbu pasiekiamas tikslas.

Tikrai tikimės, kad dalis siūlymų bus įtraukti į biudžeto projektą. Kitas dalis eitų tiesiogiai iš Prezidentūros į Seimą su visais argumentais, pagrindimu ir aktyviomis diskusijomis Seime. Bus tikrai galimybių surasti bendrus vardiklius ir priimti sprendimus iki šių metų pabaigos“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė S. Krėpšta.

Anot patarėjo, tiesiogiai Seimui prezidentas teiks siūlymus dėl pastovaus pensijų indeksavimo, kuris būtų spartesnis už VDU.

„Tai norėtume įtvirtinti įstatymu, nes kitais metais, panašu, kad pensijos bus indeksuojamos sparčiau nei VDU, nes šiek tiek lėčiau augs darbo užmokestis nei praėjusiais keleriais metais. Bet mes norime užtikrinti, kad tai vyktų ne vienerius metus, vyktų bent 5 metus, kad po truputėlį galėtume mažinti pensininkų skurdą“, – laidoje sakė S. Krėpšta.

Kalbėdamas apie atlyginimų problemą, prezidento patarėjas užsiminė, kad konkurencingus atlyginimus sunku užtikrinti su mažu biudžetu.

„Mūsų biudžetas, palyginti su mūsų ekonomika, yra labai mažas. Turint tokį mažą rezervą, ribotus finansinius resursus, labai sudėtinga užtikrinti atlyginimus. Kai kurios srityse turime neefektyvias sistemas, vienas pavyzdžių – švietimo sistema, kur, palyginus su kitomis šalimis, mokyklų skaičius yra didelis, lyginant su gyventojų ir moksleivių skaičiumi. Bet antra monetos pusė yra mažas biudžetas ir labai riboti finansiniai resursai, tai abiem kryptimis reikia dirbti ir siekti pokyčių“, – teigė S. Krėpšta.

ELTA primena, kad G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo reikalingas lėšas surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi