Verslas

2019.10.01 09:04

Naujagimiams Klaipėdoje – 122 eurų išmoka

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.01 09:04

Nuo antradienio visi naujagimių susilaukę klaipėdiečiai gaus 122 eurų išmoką. Ji bus skiriama visoms uostamiestyje gyvenančioms šeimoms, nepaisant jų pajamų.

Per metus planuojama sulaukti apie 1700 prašymų, kuriems patenkinti reikėtų daugiau kaip 200 tūkstančių eurų.

„Šitą išmoką gaus kiekvienas tik gimęs vaikas, jo tėveliai. Puikiai suprantame, kad šita išmoka nepadidins gimstamumo, bet tai parodys labiau miesto valdžios dėmesį kiekvienai šeima“, – sako Klaipėdos savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Deividas Petrolevičius.

Klaipėdos savivaldybė pasirinko teikti pinigus, o ne kraitelius dėl to, kad taip tėvai galės nupirkti, ko jiems iš tikro reikia.

„Yra savivaldybių, kurios teikia kūdikių kraitelius, mes kol kas pasirinkom išmokas. Mes manome, kad tėvai patys turėtų turėti galimybę pirkti tokius daiktus, kokius jie nori, o ne tokius, kokius jiems nuperka savivaldybė. Sakykime, riziką patiriančioms šeimoms pinigus pervesime į korteles. Su tomis kortelėmis bus galima pirkti viską, išskyrus tabaką, alkoholį, loterijos bilietus ir panašiai, kad tie pinigėliai nueitų tikslingai“, – pasakoja D. Petrolevičius.