Naujienų srautas

Verslas2019.09.29 08:53

Kauno rajono savivaldybė kitam laivybos sezonui tikisi įsigyti naują turistinį laivą

Paulius Viluckas, BNS 2019.09.29 08:53

Kauno rajono savivaldybė dar kartą bandys įsigyti keleivinį laivą turistinėms kelionėms po Kauno rajono kurortines teritorijas Nemuno upės krantuose.

Savivaldybė tikisi, kad naują laivą nusipirkti pavyks iki kito laivybos sezono pradžios.

Jam numatoma skirti 165 tūkst. eurų.

„Mūsų tikslas yra turėti laivą naujam laivybos sezonui. Mes stengiamės nepririšti terminų, nesusiaurinti, nepadaryti taip, kad neatsirastų norinčiųjų ir kad būtų protingumo kriterijus“, – BNS sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Anot jo, Nemunu plaukiančių keleivių skaičius pastaruoju metu viršija lūkesčius, todėl savivaldybė siekia sustiprinti laivyną.

„Dabar surinkome informaciją, kad šį sezoną plaukė kiti laivai, tai pakankamai pasiteisino ir skaičiai net viršijo lūkesčius. Todėl norime kitam sezonui pasistiprinti“, – teigė M. Rikteris.

Konkursas laivui įsigyti skelbtas jau du kartus, tačiau abu kartus nutrauktas.

Sausio mėnesį skelbtą konkursą laivui įsigyti Kauno rajono savivaldybė nutraukė, nes konkursą laimėjusi bendrovė „Taiklu“, veikusi kartu su Kinijos „Qingdao Bestyear Hardware & Machinery Co.“, atsisakė sudaryti sutartį.

Pirmą kartą skelbtame konkurse taip pat dalyvavo bendrovė „Staroil“, tačiau jos pasiūlymas atmestas dėl per didelės kainos.

Antrajame konkurse dalyvavo vienintelė „Staroil“, tačiau sutartis nebuvo sudaryta, nes tiekėjas nepateikė trejų metų garantijos dėl laivo ir netinkamai užpildė kai kuriuos dokumentus.

Trečiąjį konkursą Kauno rajono savivaldybė paskelbė rugsėjo 26 dieną.

Techninių specifikacijų projekte nurodoma, kad laive sėdimų keleivių vietų skaičius turi būti ne mažesnis nei 22, laivo ilgis – 11-16 metrų, plotis – 3,20-4,60 metro, vieno plaukiamo reiso trukmė – 5 valandos, laive turės būti galima perkelti mažiausiai 10 dviračių.

Perkamas laivas turės būti ne senesnis nei trejų metų.

Maksimali pasiūlymo vertė siekia 165,2 tūkst. eurų, pasiūlymų savivaldybė laukia iki spalio 10 dienos.

Savivaldybė tikisi, kad laivas galėtų paskatinti turistus leistis į kelionę po Kauno rajono kurortines teritorijas, išsidėsčiusias skirtinguose Nemuno upės krantuose.

Pastaruosius tris laivybos sezonus keleivius Nemunu tarp Zapyškio ir Kulautuvos plukdė laivelis „Vytis“, tačiau jis yra vos 12-kos vietų ir gali perkelti tik šešis dviračius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi