Verslas

2019.09.27 19:29

Karti darbo dienos pradžia: kameros ir apsauginis nesutrukdė apšvarinti automobilio

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.09.27 19:29

Pirmadienio naktį vilnietis pasigedo savo automobilio, palikto „Unipark“ stovėjimo aikštelėje. Panaši istorija tą pačią naktį nutiko ir kaunietei. Skirtumas toks, kad automobilis nedingo, tačiau dingo jo dalys, jos buvo pavogtos iš kameromis apsuptos ir apsauginio prižiūrimos stovėjimo aikštelės.

Kaunietė Rūta (vardas redakcijai žinomas, tačiau pakeistas) portalui LRT.lt teigė, kad pirmadienio ryte, atėjusi pasiimti automobilio, negalėjo patikėti savo akimis. Stovėjimo aikštelės tvora buvo prapjauta, o automobilio langas išdaužtas – pavogtas BMW markės automobilio vairas ir multimedija.

Rūta pasakoja, kad nuo ilgapirščių buvo nukentėjusi praėjusiais metais, todėl nusprendė prabangų šeimos automobilį laikyti ne buto kieme, tačiau V. Krėvės prospekte esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, kurią prižiūri biudžetinė savivaldybės įstaiga „Parkavimas Kaune“.

„Atėję ryte prie automobilio, radome jį visą apvogtą. Aikštelė buvo aptverta, joje taip pat buvo kameros, o būdelėje nuolatos sėdėdavo apsauginis, kuris aikštelę ir prižiūrėdavo. Galvojome, tai yra saugojimo aikštelė, tačiau pradėjus gilintis paaiškėjo, kad ten yra stovėjimo aikštelė, o ne saugojimo. Todėl įmonė už nieką visiškai neatsako“, – pasakoja Rūta bei priduria, kad už automobilio parkavimą 3 mėnesius sumokėjo 70 eurų.

Ji vardija, kad išdaužus langą iš automobilio vidaus buvo pavogtas automobilio vairas bei multimedija. Kaunietė taip pat nustebo, kad, atėjus prie automobilio, apsauginis dar nebuvo pastebėjęs, kad BMW apvogtas. Nepastebėjo to ir naktį, nors automobilis vos už keliasdešimties metrų.

Kameros užfiksavo vagystę, tačiau vyrai buvo su gobtuvais, o įžiūrėti jų veidų – neįmanoma. Aikštelėje budėjęs vyras Rūtai aiškinosi, kad automobilio signalizacijos šviesos kelis kartus sumirgėjo, tačiau iš karto išsijungė, tad apsauginiui nekilo įtarimų, kad prie automobilio gali darbuotis ilgapirščiai.

Įmonė dovanos pusės metų nemokamą parkavimą

Kaunietė mini, kad nuostolius turėtų padengti draudimo bendrovė, kadangi BMW buvo apdraustas kasko draudimu. Į LRT.lt ji kreipėsi norėdama tiesiog įspėti žmones, kurie automobilius palikę stovėjimo aikštelėse galvoja, kad jie ten bus saugūs.

„Jei į „Google“ paiešką įvesite žodžius „automobilio saugojimo aikštelė“, pirmas siūlomas pasirinkimas bus aikštelė, esanti V. Krėvės prospekte. Tai klaidinga informacija, nes žmonės pradeda galvoti, kad ten iš tikrųjų yra saugojimo aikštelė, nors ten tik stovėjimo aikštelė“, – įspėja Rūta.

Ji taip pat tikina, kad po vagystės kalbėjosi su įstaigos „Parkavimas Kaune“ direktoriaus pavaduotoju, tačiau iš pradžių jis buvo nekalbus, teigė, kad nieko negali padaryti, nes aikštelė nėra saugoma.

Tačiau, kiek pasikalbėjus, jis sutiko automobiliui skirti parkavimo vietą, kuri būtų daugiau apšviestoje zonoje ir arčiau apsauginio. Taip pat pasiūlė pusės metų nemokamą parkavimą aikštelėje.

Įmonė pateikė savo poziciją

Kauno miesto savivaldybės biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“ direktoriaus pavaduotojas Andrius Derliūnas LRT.lt pateikė savo poziciją.

Anot jo, sutarties sudarymo metu šalys susitarė, kad biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“ neatsako už žalą, atsiradusią dėl trečiųjų asmenų veiksmų, todėl neprivalo kompensuoti patirtų nuostolių.

A. Derliūnas taip pat pastebi, kad saugumo priemonės aikštelėje yra diegiamos įstaigos iniciatyva, nors to jie ir neprivalo daryti.

Parkavimas Kaune ilgalaikio stovėjimo zonoje nevykdo rinkliavos mokėtojų apsaugos, tačiau savo iniciatyva rinkliavos zonoje diegia vaizdo stebėjimo sistemą, kuri nusikaltimo padarymo metu nebuvo pabaigta, todėl aikštelės prižiūrėtojas nusikaltimo padarymo metu neturėjo techninių galimybių per monitorius stebėti aikštelės.

Taip pat paaiškiname, kad automobilio parkavimo vieta buvo ne mažiau negu 80 metrų nutolusi nuo prižiūrėtojo darbo vietos, parkavimo aikštelės gale. Visa įstaigos turima informacija dėl įvykio yra perduota policijos pareigūnams, atliekantiems tyrimą, todėl daugiau informacijos šiuo metu suteikti negalime, nes vyksta tyrimas“, – rašoma įstaigos pranešime.

Būtina imtis atsargumo priemonių

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis pastebi, kad vagystės iš mokamų automobilių stovėjimo aikštelių nėra dažnos.

Daugelyje jų yra įrengtos kameros, geras apšvietimas. Kai kur budi apsaugos darbuotojai, todėl tai atbaido nusikaltėlius. Tačiau vagišius į privačias stovėjimo aikšteles vilioja vienas dalykas – tai prabangūs automobiliai, kurie yra ten laikomi.

R. Matonis teigia, kad negali pasakyti, kokie automobiliai šiuo metu yra labiausiai vagiamai, tačiau pažymi, kad tai yra prabangesnių prekės ženklų transporto priemonės. Dažniausiai yra vagiami žibintai, parkavimo sistemos, automobilių vairai ar multimedijos.

Policijos atstovas pataria, siekiant nepapulti į nemalonią situaciją, pravartu automobilius palikti apšviestose vietovėse, vengti nuošalių vietų, kur vagys galėtų ilgai darbuotis. „Taip pat reikia nepalikinėti vertingų daiktų automobilyje ir turėti signalizaciją, kuri neretai atbaido vagis“, – atsargumo priemones vardija R. Matonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt