Naujienų srautas

Verslas2015.08.05 11:58

„Rosselchoznadzor“ apribojo gėlių iš Olandijos importą

ELTA 2015.08.05 11:58

Gėlės iš Olandijos Rusijos rinką galės pasiekti tik atlikus laboratorinę jų fitosanitarinės būklės ekspertizę. Atitinkamos priemonės įsigalios nuo rugpjūčio 10 dienos.

Gėlės iš Olandijos Rusijos rinką galės pasiekti tik atlikus laboratorinę jų fitosanitarinės būklės ekspertizę. Atitinkamos priemonės įsigalios nuo rugpjūčio 10 dienos.

Apie tai teigiama Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos „Rosselchoznadzor“ pranešime, publikuotame rugpjūčio 4 dieną.

Kaip paaiškino tarnyba, Rusija buvo priversta žengti šį žingsnį teigdama, kad iš Europos Sąjungos šalių tiekiamose skintose gėlėse iš Olandijos yra kenksmingų organizmų, keliančių pavojų šalies ekonomikai bei žemės ūkiui.

Liepos 27 d. „Rosselchoznadzor“ informavo olandiškų gėlių šalių-eksportuotojų (Lenkijos, Lietuvą, Latviją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją ir Bulgariją) atitinkamas institucijas apie jų sertifikuojamos produkcijos saugumo pažeidimus.

Liepos 21 d. „Rosselchoznadzor“ oficialiai paskelbė, jog gėlės iš Nyderlandų „kelia grėsmę“ Rusijai ir jų importo draudimas – tikėtinas. Ši tarnyba nurodė, jog Nyderlanduose užaugintose gėlėse patikrinimo metu aptikta kenkėjų, kaip vakariniai tripsai, chrizantemų baltosios rūdys, tabakiniai baltasparniai bei minamusės. Kaip tuomet skelbta Rusijos teisinės informacijos interneto svetainėje „Rapsi“, „įvedus draudimą, padarinius pajus ne tik ši šalis, bet ir mūsų partneriai, gabenantys gėles į Rusiją per Olandiją“.

Lietuvos valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos liepos 30 d. gavo Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos (Rosselchoznadzor) raštą, kuriame siūloma Augalininkystės tarnybai laikinai pristabdyti Nyderlandų Karalystėje užaugintų gėlių fitosanitarinį sertifikavimą, nes esą iš Lietuvos atvežamose gėlėse buvo aptikta kenksmingų organizmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi