Naujienų srautas

Verslas2019.09.27 11:44

VŠT: dėl nepriklausomų tiekėjų veiksmų esame priversti gaminti šilumos energiją iš brangesnio kuro

Sostinėje prasidėjus šildymo sezonui, Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) kreipėsi į nepriklausomus šilumos gamintojus (NŠG) „Danpower Baltic Zietelos“ ir „Kirtimų katilinė“ dėl papildomo šilumos energijos supirkimo, tačiau jų atsakymai į VŠT kreipimąsi buvo neigiami. Dėl tos priežasties VŠT teigia šiuo metu esanti priversta gaminti šilumos energiją iš brangesnio kuro (gamtinių dujų). Abi įmonės Eltai teigė nespėjusios po prašymo taip greitai paleisti katilinių.

„Ši situacija rodo, kad anksčiau prasidėjus šildymo sezonui minėti nepriklausomi šilumos gamintojai nėra lankstūs ir patikimi partneriai siekiant užtikrinti šilumos gamybos poreikius mažiausiomis kainoms, nes jie veiklą vykdo pirmiausia žiūrėdami savo verslo interesų, o ne naudos šilumos vartotojams“, – pranešime cituojamas VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Tuo metu „Kirtimų katilinės“ vadovas Dainius Velykis Eltai teigė, jog įmonė neigiamai atsakė į VŠT prašymą, nes techninės galimybės neleido anksčiau įjungti biokuro katilinės.

„Mes atsakėme neigiamai, nes taip greitai nespėsime sureaguoti į jų prašymą. Rugsėjo mėnesio aukcioną mes buvome pralaimėję, buvome laimėję spalio aukcioną ir planavome veiklą nuo spalio 1 dienos. Atitinkamai ir biokurą buvome užsipirkę būtent nuo spalio 1 dienos ir darbuotojus buvome išleidę iki rugsėjo 30 dienos atostogų. Kai sulaukėme VŠT prašymo, tokioj situacijoj buvome, kad fiziškai nebuvo galimybių tą katilinę paleisti“, – Eltai sakė D. Velykis.

Pasak jo, pasiruošti biokuro katilinės įjungimui reikia iš anksto – tam reikia keturių penkių dienų, o VŠT į įmonę kreipėsi Vilniuje prasidėjus šildymo sezonui.

„Ar tą pačią dieną kreipėsi (kai buvo įjungtas šildymas, – ELTA), ar dieną po“, – sakė D. Velykis.

Jis pridūrė, kad įmonė biokuro katilinę planuoja užkurti jau pirmadienį.

„Įvyko neplanuotas įvykis, šildymo sezonas prasidėjo gerokai anksčiau ir mes, kai buvo gauta informacija, kad reikia užsikurti, dedame visas pastangas tą padaryti. Pirmadienio vakarą mes jau savo katilinę planuojame užkurti“, – tikino D. Velykis.

„Danpower Baltic“ Technikos direktorius Darius Čeledinas Eltai teigė, kad VŠT kaltinimai yra nepagrįsti ir stebinantys.

„Danpower Baltic Zietelos“ katilinę pagal su pačia VŠT suderintą gamybos grafiką turėjome užkurti tik spalio 4 d. Šio metu katilinėje vykdomi pakurų remonto darbai, džiūsta mūras. Sulaukėme VŠT prašymo užkurti katilinę anksčiau ir tik nepilnoms dviem paroms. Informavome juos, kad anksčiausiai galime startuoti pirmadienį, rugsėjo 30 d., kai visi remonto darbai bus įgyvendinti.

Be to, atkreipiame dėmesį, kad pati VŠT dėl nepakankamo pralaidumo tinkle nesugeba panaudoti šiuo metu ne pilnu pajėgumu veikiančios „Danpower Baltic Paneriškių“ galios“, – Eltai teigė D. Čeledinas.

Kaip teigia VŠT, šiuo metu Vilniaus mieste šilumos gamybos dalis iš biokuro sudaro apie 45 proc. viso reikalingo šilumos energijos kiekio (apie 16,5 proc. šilumos iš biokuro gaminama VŠT įrenginiuose). Mieste šiuo metu veikia septyni NŠG, kurie gamina šilumos energiją iš biokuro ir yra prijungti prie centralizuotai valdomos šilumos tiekimo sistemos.

VŠT gaminamos šilumos energijos dalis iš biokuro sudaro apie 23 proc., iš gamtinių dujų – apie 77 proc.
Vilniuje šildymo sezonas prasidėjo rugsėjo 23 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi