Verslas

2019.10.04 20:22

Šiaulių pagalba dėl amžiaus diskriminuojamiems bedarbiams: skatins kurti savo verslus

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.04 20:22

Užimtumo tarnybos duomenys rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms rasti darbą sudėtinga, ypač rajonuose. Nors darbdaviai, registruodami laisvas darbo vietas nenurodo amžiaus cenzo, galėdami rinktis esą dažniausiai į darbą priima jaunesnius. Vyresnių žmonių nedarbą mažinti jau kelerius metus bando Šiaulių savivaldybė, skirdama finansinę paramą verslo naujokams.

Užimtumo tarnyba skelbia, kad Lietuvoje net pusę visų bedarbių šiuo metu sudaro vyresni nei 50 metų asmenys. Jiems rasti darbą – sunkiausia. Tai patvirtina šiaulietė Edita, ilgą laiką varsčiusi užimtumo tarnybos duris. Neseniai moteris nusprendė pradėti savo verslą. Pradėjo siūti ir megzti drabužius žmonėms ir jų augintiniams.

„Net buvau Darbo biržoje ir iš tikrųjų vyresnio amžiaus žmonėms susirasti darbą yra labai sudėtinga. Pabaigiau, beje, ir profesinę mokyklą. Blaškiausi, galvojau, ką veikti. Tas projektas buvo kaip toks užsikabinimas. Juo labiau, kad tai buvo mano hobis nuo vaikystės“, – pasakoja pradedančioji verslininkė Edita Giedraitytė.

Per metus Šiauliuose registruojama tik po kelis vyresnio amžiaus verslo naujokus. Užtikrinčiau į rinką žengia smulkiojo verslo skatinimo projekto dalyviai, kurie sulaukia finansinės paramos ir profesionalų konsultacijų.

Šiemet tokių verslininkų būrį kartu su Edita papildė metodinės medžiagos mokytojams kūrėjai, įdarbinimo, korepetitoriaus paslaugas teikiantys šiauliečiai.

„Po truputėlį tikrai ateina žmonių kategorija, kurie arba dirbę samdomą darbą, arba artėjant pensiniam amžiui atranda, savo artimųjų priklabinti, kad jie gali savo gebėjimus parduoti nebūtinai ieškodami samdomo darbo“, – teigia Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys.

Mažinti nedarbo lygį ir skatinti smulkųjį verslą, pradedantiesiems skirdama finansinę paramą, Šiaulių savivaldybė bando nuo 2016-ųjų. Iki 3000 eurų siekiančią paramą gali gauti geriausias verslo idėjas pristatę asmenys.

„Mes turime vieną projektą jaunimo skatinimo, kitą turime 50 ir daugiau metų žmonių verslo skatinimas ir trečias projektas yra parama įrangos įsigijimui“, – supažindina Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Šiemet parama pradedantiems verslą šiek tiek didesnė nei pernai, Šiaulių savivaldybė visiems trims projektams yra numačiusi 45 tūkst. eurų. Per kelerius metus Šiaulių verslininkų gretas papildė keliasdešimt įvairaus amžiaus smulkiojo verslo skatinimo projekto dalyvių.

Žinios. Užimtumo tarnybos duomenys rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms rasti darbą sudėtinga, ypač rajonuose
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.