Verslas

2019.09.27 11:21

Ragina vartoti daugiau ekologiškų produktų, tačiau geresnės kokybės prekes dažniau tiekia tik nedideli gamintojai

Žemės ūkio ministerija ragina gaminti ir vartoti daugiau ekologiškų bei kitų aukštos kokybės produktų. Vienas iš būdų – šviesti visuomenę, ypač mažuosius valgytojus, kurie ir pakviesti paragauti ekologiškų vaisių, daržovių, pieno produktų ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų rajonų.

Jau žinomi ir dar nematyti ekologiški produktai, jų mugėse daugiausia: šviežios jaunos morkos, geltonieji burokėliai, kitos daržovės, žalumynai, atvežti tiesiai iš ekologinio ūkio Ukmergės rajone. Ten jų auginama daugiau nei trisdešimties rūšių.

„Ne tik pirkėjai, vartotojai, taip pat ir restoranai perka ir vartoja, vertina mūsų produktus, yra net įmonių, kurios maitina savo darbuotojus. Bet norėtųsi, kad būtų jų daugiau ir vaikų maitinime, ligoniams, kad ir gamintojai paimtų daugiau tos ekologiškos nestandartinės produkcijos, perdirbti“, – LRT TELEVIZIJAI sako „Ekomarket“ bendrasavininkė Jūratė Baršauskienė.

Lietuva turi 13 tradicinių Europos Komisijos saugomų produktų, pirmoji šį ženklą gavo naminė Daujėnų duona, jos nemažai kepama ir dabar.

„Produkcijoje nėra jokių pridėtinių puriklių ar tešlos pagerintojų. Gaminame jau 10 produktų, kurie gaminami ne su margarinu, o su sviestu, taip pat kiek galėdami mažiname cukrų“, – pasakoja „Saimetos“ vadovė Vitalija Stankevičiėnė.

Ekologiškus, išskirtinės kokybės produktus tiekia dažniausiai nedideli gamintojai, tačiau gaminti sveikesnį maistą siekia ir pramonė.

„Pasirašyti įmonių susitarimai dėl maisto su sumažintu cukraus, druskos, riebalų kiekiu gamybos. Ir įmonės atrinko produktus, kuriuose mažina šių komponentų kiekį. Jau nuo šio rudens transriebalų produktuose galės būti labai nedidelis kiekis, tik 2 gramai 100 gramų riebalų“, – teigia Maisto pramonės asociacijos direktorė Irma Pilipienė.

Sveikatos apsaugos ministerija, anksčiau svarsčiusi apmokestinti nesveiko maisto gamintojus, atsižvelgusi į kitų šalių patirtį, kol kas tokio ketinimo atsisako.

„Nacionalinės kokybės produktų asortimentas mažesnis. Kol kas turime vaisius, daržoves, medų. Bet peržiūrime reikalavimus, kad gamintojas galėtų lengviau pateikti produktus, o vartotojas išsirinkti, nes tie ženklai parodo išskirtinumą“, – mano Žemės ūkio ministerijos patarėja Jolita Martutaitytė.

Paragauti ekologiškų vaisių, daržovių, pieno produktų, daugiau sužinoti apie sveiką maistą, Žemės ūkio ministerija pakvietė 300 pradinukų iš sostinės ir kitų rajonų. Pasak šventės rengėjų, taip mažieji valgytojai pratinami tinkamai maitintis.

Lietuvoje 240 tūkst. darželinukų ir pradinukų nemokamai gauna ekologiškų vaisių, daržovių ir pieno bei jo produktų pagal šalies ir Europos Sąjungos remiamą programą.

Plačiau – nuo 3 min:

Žinios. „Penktadieniai už ateitį“ – eitynės, raginančios imtis aktyvesnių veiksmų, kovojant su klimato kaita