Naujienų srautas

Verslas2019.09.26 15:48

„Maxima grupės“ valdomos „Stokrotka“ darbuotojai reikalauja didinti algas

Dalis didžiausios Baltijos šalyse mažmeninės prekybos grupės „Maxima grupė“ valdomo Lenkijos tinklo „Stokrotka“ darbuotojų reikalauja didinti atlyginimus. Portalo dziennikwschodni.pl teigimu, „Stokrotkos“ darbuotojų protesto akcijos prasidėjo Liubline, kur įsikūrusi bendrovės centrinė būstinė, ir vėliau išsiplėtė į kitus Lenkijos miestus.

„Stokrotkos“ valdybos pirmininko Arūno Zimnicko teigimu, bendrovė bendrovė yra atvira dialogui, o atlyginimai tinkle išlieka rinkos lygyje ir yra didesni nei šiuo metu Lenkijoje nustatytas minimalus atlygis.

„Akcijoje dalyvavusių „Stokrotkos“ darbuotojų skaičius buvo nežymus, o akcija baigėsi kaip numatė patys organizatoriai – rugsėjo 21 dieną. Bendrovė yra atvira dialogui su darbuotojais ir profesinių sąjungų organizacijomis, gerbianti visų interesus, abipusės partnerystės pagrindu. „Stokrotka“ vertina kiekvieną iniciatyvą, kurios tikrasis tikslas yra darbuotojo interesas ir įmonės gėris“, – komentare BNS teigė A. Zimnickas.

„Stokrotka“ profesinės sąjungos „Solidarnosc“ pirmininkės Alicja Symbor teigimu, šiuo metu bendrovės darbuotojų atlyginimas iki mokesčių tik nedaug viršija minimalų šalies užmokestį, siekiantį 2250 zlotų (512 eurų).

„Mes kovojame, kad kiekvienam darbuotojui atlyginimas būtų padidintas 500 zlotų (114 eurų). Vadovybė apie tai nenori kalbėtis, todėl atėjo laikas protestui“, – dziennikwschodni.pl tvirtino A. Symbor.

A. Zimnickas pabrėžė, kad „Stokrotka“ verslą vykdo atsakingai, atsižvelgdama į darbuotojų interesus ir teisėtus bendrovės interesus.

„Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, „Stokrotka“ planavo ir įgyvendino darbuotojų atlyginimų didinimą. Bendrovė atsakingai ir tvariai vykdo savo atlyginimų politiką, atsižvelgia tiek į situaciją rinkoje, tiek į įmonės finansinę būklę, pasiektus ekonominius rezultatus bei rinkos tendencijas“, – aiškino A. Zimnickas.

„Darbuotojai taip pat turi galimybę naudotis naudomis, nesusijusiomis su darbo užmokesčiu“, – pridūrė jis.

Protestuojantys „Stokrotkos“ darbuotojai ant drabužių buvo prisiklijavę lipdukus su užrašu „Mes kovojame už deramą atlyginimą“. Profesinės sąjungos atstovų teigimu, praėjusią savaitę protestai vyko 26 Lenkijos miestuose, o jei jų reikalavimai nebus patenkinti, Kalėdų laikotarpiu planuojama surengti „itališką streiką“, kuomet būtų dirbama tiksliai pagal nurodytas instrukcijas ir reikalavimus, tačiau neįdedant papildomų pastangų.

Pasak A. Zimnicko, „Stokrotkos“ tikslas yra sukurti geriausią darbo aplinką visiems savo darbuotojams, todėl tinklo valdyba nenuvertina jokių signalų – nei iš darbuotojų, nei iš socialinės pusės.

„Valdyba dažnai organizavo susitikimus su profesinėmis sąjungomis ir toliau išreiškia norą įsitraukti į derybas jiems aktualiais klausimais, remiantis abipusės pagarbos ir bendro rūpinimosi bendrovės ir jos darbuotojų gerovės principais“, – tvirtino A. Zimnickas.

„Stokrotka“ pernai padidino pajamas 12,8 proc. iki 2,86 mlrd. zlotų (651 mln. eurų), bendrovės grynieji nuostoliai sumažėjo 7,5 proc. iki 18,4 mln. zlotų (4,2 mln. eurų).

„Maxima grupė“ valdo prekybos tinklus „Maxima“ (Baltijos šalyse), „Stokrotka“ (Lenkijoje), „T-Market“ (Bulgarijoje) ir elektroninę maisto parduotuvę „Barbora“, veikiančią Baltijos šalyse.

„Maxima grupė“ priklauso Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamai vienai didžiausių prekybos grupių Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europoje „Vilniaus prekyba“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi