Verslas

2019.09.26 14:59

„British Airways“ streikai kainavo 137 mln. eurų

Didžiausias Jungtinės Karalystės oro linijas „British Airways“ valdanti bendrovė „International Airlines Group“ (IAG) teigia, kad jų šių metų pelnas bus mažesnis, nei tikėtasi, iš dalies dėl pilotų streikų, pranešė BBC.

Bendrovės teigimu, šį mėnesį vykę du streikai dėl atlyginimų ir darbo sąlygų iš viso kainavo bent 137 mln. eurų. IAG prognozuoja, kad, lyginant su ankstesniais rezultatais, veiklos pelnas sumažės 215 mln. eurų.

IAG teigė, kad tolimesnės derybos tarp „British Airways“ ir pilotų profsąjungos neįvyko, o jei įvyktų daugiau streikų, atitinkamai kristų bendrovės pelnas.

Dėl streikų iš viso buvo atšaukti 2 325 skrydžiai. Turėjo vykti trečias streikas, tačiau praėjusią savaitę jis buvo atšauktas.

Kartu su pilotų streikų nuostoliais IAG patyrė papildomus 33 mln. eurų žalos, kadangi streikuoti žadėjo ir Hitrou oro uosto darbuotojai, o dėl sumažėjusios skrydžių rezervavimo statistikos bus prarasti dar 45 mln. eurų.

Britų oro linijų pilotų asociacija (BALPA) teigė, kad streikai vyko kaip galutinė priemonė dėl didelio nepasitenkinimo valdyba.