Verslas

2019.09.26 07:38

Seimas apsispręs, ar Lietuvoje uždrausti stiprų alkoholį labai mažoje taroje

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2019.09.26 07:38

Seimas balsuos, ar uždrausti Lietuvoje parduoti stiprų alkoholį labai mažoje taroje, taip pat apsispręs dėl draudimų alų ir kai kuriuos kitus gėrimus pilstyti į plastiko tarą, didesnę negu 0,2 litro.

Jeigu Seimas šiems reikalavimams pritars, jie galios nuo 2020 metų lapkričio.

Seimas nusiteikęs neleisti į prekybą tiekti stipresnių negu 22 laipsnių alkoholinių gėrimų, jeigu jie bus supilstyti į stiklinės, taurės dydžio ir kitą gėrimams tiesiogiai vartoti skirtą tarą.

Pataisomis siūloma uždrausti šalyje prekiauti alumi, fermentuotais, o taip pat alkoholinių kokteilių grupėms priklausančiais gėrimais, stipresniais, kaip 6 laipsnių, jeigu jie bus išpilstyti į didesnę negu 0,2 litro plastiko tarą.

Taip pat ketinama uždrausti šiuos gėrimus, jeigu jie bus silpnesni negu 6 laipsnių, parduoti didesnėje negu 1 litro plastiko taroje.

Šie reikalavimas, kaip ir dabar, nebūtų taikomas tik šiems gėrimams, išpilstytiems į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą.

Dabar Lietuvoje draudžiama prekiauti į didesnę negu 0,5 litro plastiko tarą išpilstytais gėrimais, stipresniais nei 7,5 laipsnio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.