Verslas

2019.09.25 12:47

Rastas buvusio „Danske Bank“ vadovo Estijoje kūnas

BNS 2019.09.25 12:47

Estijos policija trečiadienį ryte surado banko „Danske“ vietos padalinio buvusio vadovo Aivaro Rehe, paskutinį kartą matyto Taline pirmadienio rytą, palaikus.

Palaikai surasti Piritoje Taline, A. Rehe namų sode, naujienų agentūrai BNS sakė policijos atstovas Kristjanas Lukkas (Kristianas Lukas).

A. Rehe pirmadienį 10 val. vietos laiku išėjo iš namų Talino šiaurės rytiniame Piritos rajone ir dingo. Jis išėjo be šuns, su kuriuo paprastai vaikštinėdavo po mišką netoliese, ir be savo telefono.

Buvusio bankininko dvi dienas buvo ieškoma miške netoli jo namų. Paieškose dalyvavo apie 40 žmonių, iš jų apie pusė – savanoriai, bet aktyvioji operacijos fazė vėlai antradienį buvo sustabdyta, kol prašvis. Pareigūnai buvo pasitelkę dresuotą šunį ir bepilotes skraidykles.

Kaip pranešė portalas ERR, A. Rehe kūnas buvo surastas jo sode, o visi požymiai rodo, kad įvyko savižudybė.

A. Rehe, vadovavęs „Danske Bank“ Estijos padaliniui, kai jame, kaip įtariama, per neskaidrias operacijas 2007–2015 metais buvo išplauta apie 200 mlrd. eurų, šių metų kovą interviu dienraščiui „Postimees“ sakė, kad jaučiasi esąs atsakingas, bet taip pat įsitikinęs, kad banko priemonės prieš pinigų plovimą tuo metu buvo pakankamos.

2017 metų lapkritį dėl „Danske“ Estijos padalinio veiklos buvo iškelta baudžiamoji byla. Estijos generalinė prokuratūra patvirtino „Postimees“, kad A. Rehe nebuvo pareikšta jokių įtarimų ir kad jis nėra niekaip siejamas su baudžiamuoju tyrimu dėl šio banko veiklos.

Iki šiol įtarimai dėl didelio masto pinigų plovimo yra pareikšti apie 10 buvusių „Danske“ darbuotojų. Vienas asmuo yra įtariamas paėmęs kyšį, o dar vienas – padėjęs perduoti kyšį.