Naujienų srautas

Verslas2019.09.26 08:19

„Thomas Cook“ bankrotas parems konkurentus – paslaugų kainos išaugo dvigubai

Turizmo milžino – kompanijos „Thomas Cook“ bankrotas pridarė nemažai problemų dešimtims tūkstančių turistų, dauguma jų – britai. Bet dar daugiau bėdų patirs turistinių šalių viešbučiai, daugybę metų bendradarbiavę su šia sena britų kompanija. Kita vertus, „Thomas Cook“ bankrotas ir šimtai be rezervacijų likusių viešbučių atveria naujų galimybių konkurentams.

Daugiausia „Thomas Cook“ kompanijai dirbančių, o tiksliau – dirbusių, viešbučių yra Turkijoje, Egipte bei Ispanijoje ir jos Balearų, Kanarų salose. Tai dešimtys tūkstančių rezervacijų per mėnesį, skirtų daugiausiai turistams iš Didžiosios Britanijos. Deja, nuo šios savaitės šių viešbučių savininkai iš „Thomas Cook“ negaus nė penso, be to, nemaža jų dalis taip ir liko su skolomis, nes pastaraisiais mėnesiais Britų kompanija nuolat vėlavo apmokėti sąskaitas.

„Kaip žinote, „Thomas Cook“ buvo vienas didžiausių turų operatorių, remiančių turizmą Turkijoje. Jie buvo ir seniausi mūsų verslo partneriai. Po jų bankroto atšaukta apie 1100 rezervacijų mūsų viešbučiuose – nuo rugsėjo pabaigos ir spalį“, – teigia „Liberty Hotels“ vadybininkas Efe Parsas.

Eiliniai Britų turistai puikiai supranta, kad jiems išvykus šie viešbučiai, bet jau kurį laiką stovės tušti.

„Man gaila tų, kurie prarado darbą. Taip, liūdna dėl jų, bet negali dėl to nerimauti, tiesiog džiaukis atostogomis. Esu tikra, kad kaip nors parsigausime namo“, – dėsto turistė iš Portsmuto Tanya Ayres.

Panaši padėtis kitų kurortų viešbučiuose viešbučiuose, bei dar maždaug 20 didelių viešbučių Kanarų salose. Bet britai nenusimena. Taip, jie nėra tikri, ar dabar geras laikas leisti pinigus atostogoms, bet jie tikrai nesiruošia mesti šio užsiėmimo.

„Ne, nemanau. Mano nuomone, yra daug norinčių aptarnauti turistus iš Jungtinės Karalystės. Kai baigsis visas tas triukšmas dėl „Brexito“, galiausiai ateis kiti metai ir žmonėms vėl reikės atostogų, taigi, manau, šis verslas liks toks, koks buvęs“, – mano turistas iš Londono Rogeris Jonesas.

Kita vertus, vargu, ar šis kompanijos „Thomas Cook“ dar 19 a. išrastas verslas tikrai liks toks pat. Šios daugiamilijardinės pramonės ekspertai pabrėžia, kad „Thoms Cook“ verslo modelį pakirto būtent modernios internetinės apartamentų ir skrydžių paieškos sistemos, kur kiekvienas gali pats sau pabūti kelionių agentu. Kita vertus, tokio turizmo milžino griūtis tikrai pridarė problemų, kad ir laikinų.

„Manau, daugiausia problemų atostogautojams pridarė ir tai pajuto visos šalys – trūkstant konkurencijos, pakilo kainos. Žmonės dabar, bandydami užsisakyti atostogų keliones kitur, mato, kad kainos išaugo dvigubai. Tai labai nesąžininga“, – supažindina turistas iš Piterboro Davidas Forthas.

„Thomas Cook“ dar turi didelius padalinius kitose šalyse – pavyzdžiui, Vokietijoje ir net Indijoje. Dar neaišku, ar šių šalių Vyriausybės imsis juos gelbėti. Bet kokiu atveju britų kompanijos bankrotas gali pakoreguoti didžiausių jos konkurentų, pavyzdžiui „Ryanair“, planus radikaliai sumažinti savo bazių ir lėktuvų skaičių Kanarų salose ar žemyninėje Ispanijoje.

Žinios. Vieniems – bankrotas, kitiems – aukso puodas: turizmo agentūrai „Thomas Cook“ pasišalinus iš rinkos – keliai konkurentams
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi