Verslas

2019.09.23 17:24

Nausėda pakvietė „Nasdaq“ aktyviau vykdyti veiklą Lietuvoje

ELTA2019.09.23 17:24

Niujorke viešintis Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su JAV vertybinių popierių biržos „Nasdaq“ vadove Adena Friedman. Susitikime aptarta biržos Vilniuje veikla ir plėtros galimybės technologijų bei duomenų analizės srityse.

Šalies vadovas pakvietė „Nasdaq“ aktyviau vykdyti plėtrą Lietuvoje.

„Siekdami sukurti gerovės valstybę, turime ieškoti papildomų investicijų šaltinių, generuoti finansinius srautus į Lietuvą, orientuotis į aukštesnės pridėtinės vertės ekonominio portfelio vystymą. Šiam tikslui pasiekti reikalingas Lietuvos institucijų bendradarbiavimas, o svarbiausia – iniciatyva ir aktyvumas. Matau neišnaudoto Lietuvos potencialo, pritraukiant verslus iš už Atlanto ir kuriant savo sėkmės istorijas Lietuvoje“, – sakė prezidentas.

Susitikime akcentuoti mūsų šalies pasiekimai, sudarant palankias sąlygas tarptautinėms korporacijoms kurti ir veiklai vystyti. Kalbėta apie palankią Lietuvos teisinę bazę licencijuoti finansinių technologijų verslus, institucijų bendradarbiavimą, skatinant skaitmeninių technologijų ekosistemos plėtrą. Šalies vadovas pristatė Lietuvoje įdiegtus dirbtinio intelekto technologijų sprendimus, efektyvinančius Lietuvoje įsikūrusių bendrovių darbą.

Prezidentas ir pirmoji ponia Niujorke viešės rugsėjo 23–26 dienomis, primena prezidento komunikacijos grupė. Šalies vadovas dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 74-osios sesijos atidaryme ir pasakys kalbą, kurioje numatoma didžiausią dėmesį skirti tarptautiniam saugumui ir gerovės valstybių kūrimo principams.

Prezidentas taip pat sakys kalbą forume „Concordia Annual Summit“, kurioje pristatys gerovės valstybę skaitmeniniame amžiuje, dalyvaus didžiausių pasaulio verslo bendrovių susitikime „Bloomberg Global Business Forum“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt