Verslas

2019.09.21 10:02

Po nesibaigiančių konfliktų „Platforma“ paskelbė stabdanti veiklą

išdėstė savo poziciją
LRT.lt2019.09.21 10:02

Po nesibaigiančio konflikto tarp Vilniuje veikiančio kultūros centro „Platforma“ ir policijos pareigūnų, galiausiai klubo vadovai pasidavė – penktadienį pranešė, kad stabdoma jų veikla.

Ši informacija buvo paviešinta socialiniame tinkle „Facebook“, kuriame išdėstoma jų pozicija: „Mes jaučiamės, kad su tom sąlygom ir priemonėm, kurias turėjome padarėme daugiau negu buvo įmanoma“.

„Platformos“ organizatoriai jaučiasi patyrę daug neteisybės, apie kurią, anot jų, negalėjo kalbėti „bijodami prarasti projektą neužbaigę sezono“.

„Dabar, nors ir jausdami didelę įtampą, esame išlaisvinti susiklosčiusių aplinkybių ir pagaliau galime visiem išsakyti tai, ką ilgai nešiojome kaip akmenį savo viduje“, – rašoma feisbuke.

Pranešime teigiama, kad „priešingai negu buvo spekuliuojama „Platformos“ kultūrinė veikla niekada nebuvo remiama institucijų“.

„Iš tiesų mes kreipėmės į Vilniaus savivaldybę ir „Lietuvos Geležinkelius“ dėl paramos nemokamom kultūrinėm veiklom, tačiau likus keliom savaitėm iki projekto starto sužinojome, kad paramos negausime. Jausdamiesi jau prisižadėję ir įsipareigoję Vilniaus gyventojam nusprendėme nepaisydami šio milžiniško sunkumo vis tiek laikytis duoto žodžio ir vykdyti nemokamą kultūrinę veiklą visą sezoną.

Kažkiek pinigų ir inventoriaus mes surinkome iš komercinių rėmėjų, kažkiek susimetėme patys, pusė komandos dirbo be jokio atlyginimo, o kita pusė sutiko dirbti už minimalų atlyginimą niekaip neatitinkantį jų talento. Nenorėjome dar nieko nenuveikę pradėti viešai skųstis, tad tylėjome šia tema“, – teigiama įraše.

Kirto ir „Lietuvos geležinkeliams“

„Platformos“ vadovų teigimu, sutartis su „Lietuvos geležinkeliais“ buvo dviguba – dalį teritorijos už komercinę kainą buvo nuomojama prekybai gėrimais ir maistu, kita dalis teritorijos buvo perleista „Platformai“ pagal bendradarbiavo sutartį, kurios sąlyga buvo, kad ten vykdomi renginiai negali būti apmokestinami.

Taip pat skaitykite

„Ši institucija jau po pirmo mūsų veiklos mėnesio parodė norą aktyviai kištis į kultūrinę projekto programą. Mums buvo išsakyta, kad auditorija, į kurią mes orientuojamės, yra neteisinga, kad turėtume apleisti ją ir koncentruotis į aukštesnes pajamas turinčias šeimas, atitinkamai nustoti dirbti su post punk, industrial ar noiso kūrėjais ir samdyti tuos, kurie yra priimtini platesnei publikai. Šie reikalavimai mums buvo išsakyti kategoriškai, kokios tokios pozicijos priežastys galime tik spekuliuoti“, – rašoma feisbuke.

Visą įrašą galite skaityti čia:

LRT.lt primena, kad konfliktas įvyko po to, kai vykstant renginiui, į pareigūnus buvo kreiptasi dėl didelio triukšmo.

Taip pat skaitykite

Organizatorių teigimu, kartu su pareigūnais apeidamas renginio apsaugą ir perlipdamas per tvorą į renginio teritoriją įsiveržė ir pareigūnus iškvietęs vyras.

Toliau dėstoma, kad organizatoriai sutiko sumažinti garsą, tačiau pareigūnai renginio dalyviams neva ėmę aiškinti, kad vakarėlis tuoj baigsis, o vėliau, nurodoma „Platformos“ įraše, pareigūnai ėmė nurodinėti garsą visai išjungti, nes kitaip bus iškviesti kiti policijos pareigūnai.