Verslas

2019.09.20 08:30

Į Klaipėdą plaukia nedidelis SGD krovinys iš Vysocko

BNS 2019.09.20 08:30

Į Klaipėdą penktadienį turėtų būti atgabentas naujas nedidelis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Vysocko uosto, kur yra didžiausios privačios Rusijos dujų bendrovės „Novatek“ gamykla.

„Penktadienį laukiama atvykstant dujovežio „Coral Favia“, kuris turėtų atgabenti apie 10 tūkst. kubinių metrų SGD krovinį“, – BNS komentavo Klaipėdos SGD terminalo operatorės „Klaipėdos nafta“ komunikacijos vadovė Orinta Barkauskaitė.

Terminalu šiais dujų metais naudojasi 4 bendrovės: Jonavos trąšų gamintoja „Achema“, elektros ir dujų tiekimo bendrovė „Ignitis“ (buvęs „Lietuvos energijos tiekimas“), žaliavų prekybos grupės „Imlitex Holdings“ bendrovė „Imlitex“, Estijos valstybinis energetikos koncernas „Eesti Energia“.

Nedideli dujovežiai iš Vysocko kursuoja palyginti dažnai. „Achema“ nekomentuoja, iš ko ir kiek perka dujų, bet, BNS skaičiavimu, daugiausia „Novateko“ dujų Lietuvoje atsigabena būtent ji.

Tiesa, nedidelio krovinio iš minėto Rusijos tiekėjo rugsėjo pabaigoje laukia ir „Eesti Energia“.

„Ignitis“ šiemet yra pirkusi SGD iš „Novateko“, bet tik per tarpininką. „Ignitis“ nekomentuoja savo sandorių. Dujų iš Vysocko kartą yra atsigabenusi ir „Imlitex“.