Verslas

2019.09.19 13:56

Narkevičius teigia susitikęs su Vaitkumi: aptarė Klaipėdos uosto veiklą ir taikos sutarties galimybę

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.09.19 13:56

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako susitikęs su buvusiu Klaipėdos jūrų uosto vadovu Arvydu Vaitkumi. Pasak ministro, su juo buvo kalbėta apie uosto veiklą ir galimybę sudaryti taikos sutartį.

„Buvau susitikęs su juo, kaip ir su daugeliu žmonių. Kalbėjome apie situaciją, apie Klaipėdos jūrų uosto veiklą, apie jo situaciją. Pokalbis, sakyčiau, buvo naudingas. Sakau ir dar kartą paminėsiu, kad tai yra profesionalas, kuris Klaipėdos uosto situaciją nukreipė teigiama linkme, pelnas auga.

Darbo santykiai su juo nutraukti. Tokia situacija ir išliko“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandoje Seime sakė J. Narkevičius.
Pasak jo, su A. Vaitkumi buvo kalbėta ir apie galimybę grįžti, tačiau tai „nebuvo jo siūlymas“.

„Buvo kalbėta apie galimybę grįžti, tačiau nesakyčiau, kad tai buvo jo siūlymas arba raginimas. Buvo kalbėta apie tai, kad pasibaigė teismas ir susitikome laikotarpiu, kada jis turėjo apsispręsti – pateikti ar nepateikti apeliacinį ieškinį, ir tame laikotarpyje buvo galimybė sudaryti taikos sutartį. Analizavome šią situaciją. Neradome tokios galimybės“, – atsakydamas į konservatorių frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio klausimą, sakė J. Narkevičius.

Kaip anksčiau skelbė LRT tyrimų skyrius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), su kuria A. Vaitkus kandidatavo į Klaipėdos miesto mero postą, rinkimų kampaniją rėmė Klaipėdos uoste veikusių įmonių atstovai. Pasak LRT, 44 tūkst. eurų „valstiečiams“ paaukojo per verslą susiję asmenys, uostamiestyje užsiimantys baltarusiškų trąšų krova ir pervežimu.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis po kilusio skandalo atleido A. Vaitkų iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.
A. Vaitkus savo atleidimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė. Šį sprendimą A. Vaitkus apskundė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.