Verslas

2015.08.03 10:26

Su EK tarsis dėl kiaulių maro žalos

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.08.03 10:26

Nustačius naują afrikinio kiaulių maro atvejį, Maisto ir veterinarijos tarnyba  ketina kalbėtis su Europos Komisija dėl  galimo žalos atlyginimo smulkiesiems ūkininkams, jeigu reiktų naikinti jų kiaules.

Nustačius naują afrikinio kiaulių maro atvejį, Maisto ir veterinarijos tarnyba  ketina kalbėtis su Europos Komisija dėl  galimo žalos atlyginimo smulkiesiems ūkininkams, jeigu reiktų naikinti jų kiaules.

Pasak tarnybos vadovo Jono Miliaus, ketinama tartis ir dėl didžiųjų kompleksų, kad būtų sumažinta trečioji  apsaugos zona, nes kitaip būtų uždrausta išvežti mėsą ir kiaules į Europos Sąjungos šalis, o bendrovės patirtų didžiulių nuostolių.

„Su Europos Komisija kalbėsime apie tai, kad būtų gerai, kad  būtų padengti žmonėms nuostoliai, kad jie galėtų pasipjauti savo reikmėms – apie tą kompleksą turime 300 kiaulių. Ir apmokėtume jiems nuostolius. – LRT RADIJUI sakė J. Milius, – Toliau su Komisija kalbėsime dėl visų zonų nustatymo, kad būtų mažesnė trečioji zona, iš kurios kiaulės ir kiaulienos produkcija negali būti išvežama iš Lietuvos, kad neapimtų tokių didelių kompleksų, tokio kaip Pauliukų, kad nepatektų į trečią zoną. Turbūt neišvengsime, Beržų kompleksas pateks į ją.“

J. Milius taip pat informavo, kad per savaitgalį naujų daugiau afrikinio kiaulių maro atvejų nenustatyta. „Įsitikinome, kad afrikiniu kiaulių maru neserga daugiau kiaulių – ištyrėme didžiuosius kompleksus 10 km spinduliu. Šiandien prasidės tų gyvulių judėjimas“, – teigė J. Milius.

J. Milius sako, kad dabar yra labai palankios sąlygos platinti kiaulių marą. „Yra prasidėjęs grybavimas, uogavimas. Šiuo metu imami javai. Duodamas mažuose ūkiuose pašaras termiškai neapdorotas“, – sakė J. Milius.

Veterinarijos specialistai nuo penktadienio tikrina kiaulių ūkius Jonavos rajone, kai viename jų, nustačius afrikinio kiaulių maro užkratą, kilo grėsmė šalia esantiems dideliems kompleksams. Juose  iš viso laikoma 40 tūkst. kiaulių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt