Verslas

2019.09.18 09:36

Karbauskis apie alkoholio ribojimus: suprantu, kad apie „valstiečius“ sakoma, jog jie viską draudžia

Lukas Blekaitis, ELTA2019.09.18 09:36

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad siūlymai atidėti draudimą prekiauti alkoholiu lauko kavinėse bei paplūdimiuose yra nepamatuoti, ir juos prilygino norui įteisinti narkotikus.

„Mes labai (siūlymais atidėti. – ELTA) stebimės. (...) Pagrindinis bandymas atšaukti draudimus yra konservatorių frakcijos, liberalų. Tai labai panašu į siūlymus įteisinti narkotikus (...). Siūlymai atidėti, panaikinti yra nepamatuoti“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis nesutinka su teiginiu, kad pasitaiko nedaug atvejų, kai jūroje nuskęsta neblaivūs asmenys.

„Toks argumentas sakomas – va Baltijos jūroje nuskendo tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Mes žinome, kad skendo apie 150 žmonių ir dauguma buvo neblaivūs. Ar mums būtina paplūdimiuose turėti kavines, kurios prekiautų alkoholiu? Galbūt tai nekyla didelė problema žmonėms, kurie saikingai vartoja, bet yra šalia vaikai, daug kitų niuansų“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.

Anot jo, siūlomi draudimai yra susiję su kitų žmonių teisėmis.

„Kai priėmėme sprendimą uždrausti alkoholiu prekiauti degalinėse, tais pačiais argumentais buvo galima pasakyti, kad sveiko proto žmogus nepirks alkoholio, nepradės gerti ir nesės prie vairo. Aš suprantu, kad apie „valstiečius“ yra sakoma, jog jie viską draudžia. Esmė, kad draudimai susiję su kitų žmonių teisėmis – teise nekvėpuoti tabaku, kai šalia rūko, saugiai jaustis tam tikroje aplinkoje“, – laidoje sakė „valstiečių“ lyderis.

„Jei pas mus būtų tvarkoje su mentalitetu, nebūtų išvis problemų. Mes ne prieš tai, kad žmonės vartoja saikingai. Čia jų reikalas, jų sveikata“, – pridūrė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad parlamentarai antradienį nutarė grąžinti tobulinti Mišriai Seimo narių grupei priklausančios Aušrinės Armonaitės siūlymą atsisakyti draudimo alkoholiu prekiauti nestacionariose kavinėse.
Už tai, kad pasiūlymas turėtų būti tobulinamas, balsavo 57 Seimo nariai, „prieš“ buvo 29.

Pateikdama siūlymą A. Armonaitė sakė, kad nuo kitų metų įsigaliosiantys draudimai alkoholį parduoti lauko kavinėse, neturinčiose stacionarios prekybos vietos, yra pertekliniai ir turintys neigiamos įtakos smulkiam kavinių verslui. Anot parlamentarės, jie taip pat menkina Lietuvos patrauklumą turizmo industrijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt