Verslas

2019.09.17 13:44

Į Klaipėdą atplaukė didelis „Novateko“ dujų krovinys

BNS2019.09.17 13:44

Į Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą antradienį atplukdytas didelis dujų krovinys iš Sibire esančio Jamalo terminalo, kurio operatorė yra Rusijos bendrovė „Novatek“.

BNS žiniomis, šios dujos skirtos Jonavos trąšų gamyklai „Achema“. Pastaroji nekomentuoja, iš ko ar kiek perka dujų.

Portalų marinetraffic.com, myshiptracking.com ir vesselfinder.com duomenimis, su Jungtinės Karalystės vėliava plaukiantis laivas „Stena Clear Sky“ antradienį priešpiet prisišvartavo prie Klaipėdos SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“. Laivas atplaukė iš Prancūzijos „Montoir“ SGD terminalo.

Bloomberg.com praėjusią savaitę rašė, kad Klaipėdos terminalas, atplaukus „Stena Clear Sky“, sulauks pirmojo krovinio iš Sibiro. Portalas kommersant.ru teigia, jog Lietuva pirmą kartą įsigis didelę Rusijos SGD partiją.

Lietuvos SGD terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ informavo BNS, kad „Stena Clear Sky“ į Klaipėdą atvyko pirmą kartą, jame yra apie 140 tūkst. kubų SGD.

Planuota, kad dujovežis į Klaipėdą atvyks pirmadienį, bet, pasak „Klaipėdos naftos“, jis laukė palankių oro sąlygų ir uosto leidimo saugiai įplaukti.

Terminalu Klaipėdoje, be „Achemos“, šiais dujų metais naudojasi dar trys bendrovės: „Ignitis“ (ankstesnis pavadinimas – „Lietuvos energijos tiekimas“), „Imlitex“, „Eesti Energia“.

Populiariausi