Verslas

2019.09.17 13:39

Nausėda: be perskirstymo nepavyks rasti lėšų pensijų didinimui

Lukas Blekaitis, ELTA2019.09.17 13:39

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad be perskirstymo biudžete nepavyks rasti reikiamų lėšų norint žymiai pakelti pensijas.

„Jeigu norime efektyviai kovoti su skurdu, kito kelio nėra (kaip tik perskirstyti biudžetą. – ELTA). Bazinės pensijos perkėlimas į valstybės biudžetą suteikia mums galimybes kitų išteklių, mokesčių pagalba perskirstyti lėšas taip, kad šita mažiausiai apginta visuomenės grupė būtų tikrai apginta. Kalbos apie socialinius prioritetus, socialinę politiką, kitas išmokas, bet nekalbant apie pensininkus, man tai – visai nesuvokiama“, – sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad finansų ministras Vilius Šapoka, komentuodamas prezidento G. Nausėdos pasiūlymus kitąmet socialinės apsaugos išlaidas padidinti 100 mln. eurų, prakalbo apie būtinybę nusiimti rožinius akinius. Viena vertus, ministras teigia, kad džiaugiasi, jog yra pateikta idėjų, o Prezidentūra gilinasi į situaciją, tačiau, kita vertus, V. Šapoka siūlo 2020 m. biudžetą formuoti nekeliant visuomenei didesnių, nei valstybė pajėgia, lūkesčių.

G. Nausėda Seimui teiks svarstyti Pelno mokesčio, Gyventojų pajamų mokesčio ir Akcizų įstatymų pataisas. Taip pat – įstatymų pataisas, kurios sudarys sąlygas sparčiau didinti senatvės pensijas ir pagerinti senatvės pensijos išankstinio skyrimo sąlygas, taip mažinant 41,7 proc. siekiantį pensininkų skurdą, pajamų nelygybę ir socialinę atskirtį. Taip pat bus mažinamas neįgaliųjų skurdas, siekiama sparčiau didinti mažų pensijų priemokas, šalpos pensijas ir valstybės remiamas pajamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt