Naujienų srautas

Verslas2019.09.17 11:22

Lenkijos premjeras į šalį pakvietė Lietuvos įmones

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį susitiko su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu. Po daugiau nei valandą trukusio susitikimo abu vyriausybių vadovai surengė bendrą spaudos konferenciją. Lenkijos ministras pirmininkas teigė, kad Lietuvos įmonės yra kviečiamos investuoti į Lenkiją.

„Mes taip pat kviečiame Lietuvos įmones investuoti Lenkijoje, ryšiai glaudesni darosi, nes turime panašų požiūrį į daugelį dalykų Europoje“, – po susitikimo sakė M. Morawieckis.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda prieš kelis mėnesius perdavė Lenkijos prezidentui Lietuvos kvietimą lenkiškam bankui ateiti į šalies rinką.

„Pakviečiau ir ponas prezidentas pažadėjo perduoti atsakingiems žmonėms mūsų kvietimą lenkiškam bankui pasirodyti Lietuvos rinkoje, nes didesnė konkurencija šiuo metu esantiems trims keturiems pagrindiniams rinkos dalyviams būtų naudinga pirmiausia Lietuvos žmonėms. Tikiuosi, kad ir šiais klausimais mums pavyks nuveikti daug“, – po susitikimo liepą su Lenkijos prezidentu Andrzeju Duda sakė G. Nausėda.

Lietuvos premjeras S. Skvernelis dėkojo Lenkijos ministrui pirmininkui už indėlį stiprinant Lietuvos ir Lenkijos draugystę. Anot jo, niekada iki šiol Lietuva ir Lenkija neturėjo tokių gerų tarpvyriausybinių santykių. S. Skvernelio teigimu, tai asmeninis M. Morawieckio indėlis.

„Turėjome galimybe ir dviese susitikti, ir su delegacijomis, aptarti daug svarbių klausimų. Manau, kad sutarėme pakelti mūsų bendradarbiavimą dar į kitą lygmenį ir džiaugiuosi, kad Lenkijos ministras pirmininkas pritarė dėl galimybės surengti abiejų valstybių bendrą vyriausybių posėdį kitų metų pradžioje“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Pasak jo, toks posėdis būtų nauja kryptis ir proga glaudinti bendradarbiavimą.

Tiesa, jis priminė, kad prieš 80 metų Sovietų Sąjungos agresija pabaigė tiek Lietuvos, tiek Lenkijos nepriklausomų valstybių egzistavimą. S. Skvernelis kalbėjo, kad abi tautos turi užtikrinti, kad jų laisvė daugiau niekada nebūtų paminta.

„Glaudi partnerystė su Lenkija yra mano, kaip ministro pirmininko, svarbiausias užsienio prioritetas. Tai apima daugybę klausimų – regioninę gynybą, ypatingai vertinu Lenkijos indėlį užtikrinant mūsų saugumą šiame regione“, – sakė S. Skvernelis.

Jis taip pat teigė, kad labai svarbu, jog Lietuva ir Lenkija turi bendrą poziciją dėl Europos Sąjungos ateities, ypatingai – finansinės perspektyvos. Be to, S. Skvernelis išreiškė viltį, kad Lenkijos premjeras dalyvaus 1863-1864 metų sukilimo dalyvių valstybinėse laidotuvėse, vyksiančio lapkričio pabaigoje.

„Tai yra mūsų bendra istorija, kuri pamoko, kad kai Lietuva ir Lenkija yra kartu, mes visą laiką nugalime“, – sakė S. Skvernelis.

Lenkijos premjeras pakvietė Lietuvos įmones investuoti jų šalyje, Saulius Skvernelis žada pakelti bendradarbiavimą į dar kitą lygmenį
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi