Verslas

2019.09.17 10:09

„Narvesen“ ir „Lietuvos spaudos“ kioskuose pardavinės bitkoinus

LRT.lt2019.09.17 10:09

Nuo šiol visose „Narvesen“ parduotuvėse bei „Lietuvos spauda“ kioskuose pradedama prekiauti Bitcoin kuponais, kuriuos internetu galima iškeisti į kriptovaliutą – bitkoinus, rašoma pranešime.

„Rebiton“ kuponuose esančius eurus galima keisti tik į bitkoinus. Jais jau dabar yra galimybių atsiskaityti kai kuriose el. parduotuvėse, taip pat galima keisti į kitas kriptovaliutas ar paprasčiausiai vėl juos išsikeisti į eurus, JAV dolerius bei kitas valiutas.

Tam, kad „Rebiton“ kupone esančius eurus galima būtų iškeisti į bitkoinus, nereikalaujama asmens tapatybės ar kitų dokumentų. Užtenka nurodytoje interneto svetainėje pateikti el. pašto adresą ir savo kriptovaliutų piniginės bitkoinų adresą, į kurį bus pervesta kriptovaliuta.

„Nors ir gerokai supaprastinome bitkoinų įsigijimo procedūrą, griežtai paisome pinigų plovimo bei sukčiavimo prevencijos ir kitų teisinių reikalavimų, susijusių su mūsų veikla. Taip pat stebime, kad nebūtų jokių piktnaudžiavimo atvejų. Atliekama vartotojo įvesto el. pašto adreso bei IP validacija ir patikimumo vertinimas, pasitelkiant sprendimus partnerių, kurie analogiškas paslaugas teikia tokiems prekių ženklams kaip „Disney“, „IBM“, „American Airlines“ ar „Santander“, – sako Bitcoin kuponus sukūrusio startuolio „Rebiton“ atstovas Raimundas Asauskas.

Anot R. Asausko, iki bitkoino atsiradimo internetinė prekyba buvo neįmanoma be trečiosios šalies. Tarpininko buvimas automatiškai didina kaštus. Be to, mokėjimai gali būti atšaukti, todėl paslaugų teikėjai ir pardavėjai, prekiaujantys prekėmis, kurias nepraktiška ar neapsimoka susigrąžinti (pvz., maisto produktai), susiduria su nuostolių rizika dėl galimo sukčiavimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt