Verslas

2019.09.17 07:30

Vilniuje siekiama nutraukti alkoholio „skolinimo“ bet kuriuo paros metu paslaugą

atnaujinta 18.11

Seime įregistruotos įstatymų pataisos, kuriomis siekiama uždrausti prieš kelias savaites Vilniuje atsiradusią alkoholio skolinimo ir saugojimo paslaugą. Iš specialių saugyklų vartotojai gali visą parą pasiimti stipriųjų alkoholinių gėrimų. Parlamentaras Paulius Saudargas sako, kad taip verslininkai gudrauja, tačiau saugyklų savininkai teigia, kad įstatymų nepažeidžia, nes alkoholiu ne prekiauja, o tik jį saugo.

Beveik įprastas automatas, tik paslauga iki šiol nematyta. Jos sumanytojai sako, nieko bendra su alkoholio prekyba neturintys. Šiuos įrenginius lygina su saugykla, iš kurios visą parą galima pasiimti arba pasiskolinti stipriųjų alkoholinių gėrimų.

Už paslaugą galima atsiskaityti iš anksto arba atidėti apmokėjimą kitai dienai, jei gėrimų labai norisi po aštuntos vakaro, kai prekyba alkoholiu draudžiama.

„Aš niekada negirdėjau, kad buvo draudžiama nueiti pas kaimyną, draugą ir gauti butelį alkoholio pasižadėjus ir turint pasitikėjimo, kad rytoj atneš tokį patį atgal. Lietuvoje ir dabar galima pervesti pinigus, o kurjerių tarnyba tau pristatys alkoholį. Mes pristatome alkoholį į ten, iš kur jis buvo paimtas“, – aiškina Vytautas Šulcas, bendrovės „Artimiausias“ atstovas.

Tačiau alkoholio prekybą kontroliuojančios institucijos sako, kad tai daugiau panašu į bandymą apeiti prekybos ribojimus.

„Alkoholinių gėrimų ne tik prekybos, bet ir laikymo, saugojimo vieta turi būti licencijuota, kažkokia įmonė turi turėti licenciją šioje vietoje. Kiekvienoje laikymo saugomoje vietoje turi būti įsigijimo dokumentai alkoholinių gėrimų. Šita koncepcija verslo irgi šito nenumato. Esant tokiai prekybai labai sunku užtikrinti, kad tie gėrimai nepatektų ir pas nepilnamečius“, – dėsto Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovė Gražina Belian.

Prekybą alkoholiu kontroliuojantys departamento atstovai sako, jau dabar matantys nemažai pažeidimų, tačiau tikrinti ar bausti įmonės neskuba. Žada iki kitos savaitės laukti paaiškinimų ir reakcijos į siūlymą saugyklas uždaryti.

Valdininkams sprendžiant, ką daryti su alkoholio saugyklomis, Seime jau registruotos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos. Jos autorius P. Saudargas siūlo, kad būtų draudžiamos bet kokios alkoholio skolinimo ar saugojimo paslaugos.

„Apibrėšime, kad apskritai skolinimo-pasaugojimo veikla alkoholio produktų yra negalima, draudžiama, už ją numatysime atsakomybę, panašią kaip už prekybos pažeidimus dėl laiko vietos ir panašiai“, – tikina P. Saudargas.

Jei įmonės veikla būtų pripažinta, kaip pažeidžianti Alkoholio kontrolės įstatymą, saugyklų savininkams gali grėsti nuo kelių šimtų iki 14 tūkstančių eurų bauda.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Žinios. Izraelio rinkėjai sprendžia, ar šalies premjeru toliau liks ilgus metus šiame poste esantis Benjaminas Netanyahu