Naujienų srautas

Verslas2019.09.17 07:09

Pasitraukęs iš politikos Vygaudas Ušackas pasuko į verslą

atnaujinta 08.46
BNS, LRT.lt 2019.09.17 07:09

Ilgametis Lietuvos ir ES diplomatas Vygaudas Ušackas nuo antradienio dirba verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos grupės „Avia Solutions Group“ (ASG) direktorių tarybos nariu, rašo portalas vz.lt.

Pastaraisiais mėnesiais žadėjęs pranešti apie savo tolesnius planus V. Ušackas patvirtino portalui atsisakantis politiko karjeros ir pasukantis į transporto paslaugas teikiantį verslą.

Pasak vz.lt, „Avia Solutions Group“ teikia aviacijos verslui skirtas paslaugas 66-iose šalyse.

Antradienio rytą feisbuke V. Ušackas sakė, kad pasitraukia iš Lietuvos vidaus politikos.

„Palikdamas šalies vidaus politiką ir koncentruodamas savo dėmesį naujai veiklai, ir toliau dalinsiuos savo ekspertiniais vertinimais, įžvalgomis tarptautinės politikos ir krizių valdymo klausimais. Visada galima surasti naujo kelio pradžią. O šis kelias man reiškia ambiciją ir naujus strateginis tikslus“, – rašė jis.

BNS primena, kad V. Ušackas diplomatu dirbo nuo 1991 metų, 2008–2010 metais buvo Lietuvos užsienio reikalų ministru. Jis yra vadovavęs Lietuvos ambasadoms JAV ir Britanijoje, ES diplomatinėms misijoms Afganistane ir Rusijoje.

V. Ušackas bandė sėkmę pastaruosiuose Lietuvos prezidento rinkimuose. Jis dalyvavo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminiuose kandidato į prezidentus rinkimuose, tačiau juose pralaimėjo buvusiai finansų ministrei Ingridai Šimonytei.

Aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ konsoliduotas grynasis pelnas praėjusiais metais buvo 14,05 mln. eurų – beveik dukart didesnis nei 2017-aisiais (7,1 mln. eurų).

Grupė pernai gavo 420 mln. eurų pajamų – 25 proc. daugiau nei 2017 metais (337 mln. eurų), šiemet balandį pranešė „Avia Solutions Group“.

Pernai lapkričio 15 dieną 27,96 proc. „AviaSolutions Group“ akcijų valdė „ZIA Valda Cyprus“, 25,04 proc. Kipro „Haifo“, 10,71 proc. – Vilniaus investicijų bendrovė „Indeco: Investment and Development“, 8,99 proc. – „Mesotania Holdings“, 7,78 proc. – „Harberin Enterprises“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi