Verslas

2019.09.13 18:10

Jaučiamas lietuviškų miško gėrybių trūkumas: grybus tenka įsivežti iš Baltarusijos ir Rusijos

Iš lietuviškų grybų neišsilaikančios grybų ir uogų perdirbimo įmonės miško gėrybių parsiveža iš Rusijos ir Baltarusijos. Tarp į Vakarų Europą iškeliaujančių grybų lietuviška produkcija sudarys ne daugiau nei 10 procentų.

Pernai įmonėje grybus rūšiavo apie pusšimtį darbuotojų, šį sezoną – perpus mažiau. Anksčiau iš lietuviškos produkcijos gyvenusiai įmonei trūksta ne tik Lietuvos miškuose surinktų grybų, bet ir sezoninių darbuotojų. Mažėja ir grybų rinkėjų.

„Mūsų vietiniai žmonės autobusiukais vežami į Vilnių, Alytų, į visas didžiąsias įmones, jų nedaugėja, tiesiog vyksta procesas ir, aš manau, kad šitas verslas didelių perspektyvų Lietuvoje neturi“, – sako Grybų ir uogų verslininkų asociacijos prezidentas Virginijus Varanavičius.

Darbuotojų trūksta visoms Varėnos rajono miško gėrybių perdirbimo įmonėms. Šiemet užimtumo tarnyba sezoninį darbą pasiūlė vos 170 rajono gyventojų.

„Matyt nėra kam dirbti, nes iš užimtumo tarnybos nė vieno žmogaus mes negavom. Mes taip ir nesugebėjome pilnos užpildyti, galėjome nupirkti žymiai daugiau, galėjome parduoti žymiai daugiau“, – pasakoja „Tandemus“ komercijos direktorius Vidmantas Budrikis.

Problema ne tik darbuotojų trūkumas. Pasak perdirbėjų, lietuviški grybai sudarys vos 10 procentų produkcijos, iškeliaujančios į Vakarus – Vokietiją, Italiją, Skandinavijos šalis. Dauguma žaliavos – iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos.

„Reikia išskirstyti rizikas, turėti žaliavą ne iš vieno tiekėjo, ne vienos šalies, mūsų geografija siekia 5 tūkstančius kilometrų. Ir tie orai ne tiek daro įtaką ir nesusiduriame su žaliavos problemomis“, – teigia „ADEX.LT“ vykdomasis direktorius Tomas Gulbinas.

Perdirbėjai, nors ir sako, kad brangstant darbo jėgai rinkti grybus Lietuvoje netrukus gal ir neapsimokės, iškelti verslą iš Lietuvos į nestabilias Rytų šalis būtų labai rizikinga.

„Negalime išsikelti iš Lietuvos padarę tokiais investicijas. Mes pirmiausia iškėlėm taros cechą, kadangi Lietuvoje visą laiką brango mediena, visą laiką didėjo atlyginimai, tai mes Baltarusijoje atsidarėme įmonę. Matysime, tik ten su darbo jėga irgi nėra paprasta“, – pasakoja „Tandemus“ komercijos direktorius Vidmantas Budrikis.

Lietuvoje paruoštų šviežių, džiovintų ar sūdytų grybų lieka vos penki procentai. Didžiausi konkurentai miško grybams – ne miške išauginti ir nebrangiai parduodami pievagrybiai.

Žinios. Santaros klinikų ligoninės pacientai – maisto pinklėse: sustabdžius „Pontem“ veiklą, jiems siūlomas sausas davinys