Verslas

2019.09.13 12:23

Bendrovė apskundė savivaldybės sprendimą stabdyti „Britanikos“ griovimą

paliekama galimybė susitarti

Kauno miesto savivaldybės tarybos rugpjūčio 10-osios sprendimą stabdyti nebaigto statyti monolitinio viešbučio „Britanika“, virtusio vaiduokliu, rekonstrukciją pastato savininkas UAB „K26“ ginčys teisme. Bendrovės skundas teismui įteiktas rugsėjo 12 dieną.

UAB „K26“ sprendimą stabdyti „Britanikos“ pastato rekonstrukcijos projektą vertina kaip nesusipratimą, iškilusį dėl kaimynystėje esančio viešbučio „Best Baltic/Daniela“ savininko rašto savivaldybei – paklausimo dėl planų nustatinėti servitutus ir pravažiavimus per bromą.

Žemės sklypo, priklausančio investuotojams, ir pastato savininkai tikisi, kad visi neaiškumai bus pašalinti artimiausiu metu, taikiai išsprendžiant šį konfliktą. UAB „K26“ planuoja dar šiais metais pradėti pastato griovimo darbus, o visą projektą užbaigti iki 2020 metų. Naujo viešbučio statybos truktų apie pusantrų metų.

Antradienį Kauno savivaldybės taryba pritarė nutarimo projektui stabdyti statybas, kuriomis buvo siekiama sutvarkyti viešbučio „Britanika“ teritoriją Kęstučio g. 26, centrinėje Kauno miesto dalyje. Iš 31 tarybos nario už tokį sprendimą balsavo 20 tarybos narių, prieš buvo 7, susilaikė 4 tarybos nariai, primena ELTA.

Liepos 23 dieną Kauno savivaldybės taryba vienbalsiai buvo pritarusi, kad naujasis pastatas vietoj „Britanikos“ galėtų būti statomas mažesniais negu norminiais atstumais iki žemės sklypo ribos.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė teigė, kad savivaldybės sprendimas stabdyti projektą jiems visiškai nesuprantamas ir keliantis daug klausimų, į kuriuos nebuvo atsakyta. Ji dar tvirtinant tarybos darbotvarkę siūlė šį klausimą išbraukti, nes neatsirado naujų motyvų, dėl ko reikėtų persvarstyti dar liepos mėnesį tarybos vienabalsiai priimtą sprendimą.

Administracijos direktorius Vilius Šiliauskas bandė atsakyti į konservatoriams kilusius klausimus dėl stabdomo projekto.

„Pirmiausia mes nenaikinome tarybos sprendimo. (...) Yra stabdoma tol, kol gausime visus atsakymus. Atsakymai kyla iš gretimai esančių tiek verslų, tiek fizinių asmenų. Aš vienas prisiimti tokių atsakymų negaliu ir neturiu tokios kompetencijos. Todėl yra suformuota mano, administracijos vadovo, užduotis Teisės skyriui (...) pateikti atsakymus. Kol atsakymo neturime, tol mes norime prieš tai priimtą tarybos sprendimą laikinai sustabdyti. (...) Kai atsakymus gausime, pateiksime visiems tarybos nariams“, – sakė V. Šiliauskas.