Verslas

2019.09.14 13:16

Keistos, bet gerai apmokamos profesijos: nuo televizoriaus žiūrėjimo iki salos priežiūros

Dažniausiai sudarinėjami populiariausių, geriausiai apmokamų ar perspektyviausių specialybių sąrašai. Tačiau yra ir tokių profesijų, kurių atstovų labai mažai, o jų darbo galima pavydėti arba stebėtis. Tokios profesijos yra labai gerai apmokamos.

Yra tokių profesijų, kurios kažkada buvo labai retos ir neįprastos, o šiuo metu yra gan populiarios. Vienos tokių – šunų kirpėjai ir šunų visažistai.

Pastaraisiais metais užsienio šalių spaudoje karts nuo karto pasirodo darbo skelbimų, siūlančių egzotiškus ir neįprastus darbus, kurie, galbūt, ateityje taps įprasti ir nieko nebestebins.

Dažniausiai kaip itin retos profesijos yra minimi žmonės-nosys. Šios profesijos atstovai tikrina naujų švaros priemonių efektyvumą – uosto savanorių burnos kvapą, pažastis, pėdas, kad suprastų ar tam tikra švaros ar parfumerijos priemonė yra veiksminga. Be to, kas mėnesį tikrinamas šių uostytojų uoslės jautrumas.

Keistų darbų yra ir daugiau. Ar kada girdėjote apie lošimo kauliukų inspektorių? Kadangi lošimų verslo sektoriuje sukasi milžiniški pinigai, o už sukčiavimą galima ir belangėje atsidurti, todėl visoms priemonėms, naudojamoms kazino, yra taikomi itin aukšti standartai. Taigi, žaidimų kauliukai yra tikrinami inspektorių: ar visi kampai lygūs, ar nėra nukrypimų, ar tikimybė iškristi bet kuriam iš 6 skaičių yra vienoda.

Jei toks inspektoriaus darbas atrodo nuobodus, yra smagesnių, pavyzdžiui, vandens čiuožyklų bandytojas. Skamba, kaip bene kiekvieno vaiko svajonė, tačiau iš tiesų toks darbas nėra toks jau smagus. Tam, kad nuo įvairiausiais būdais išsirangiusių čiuožyklų leistis būtų saugu, jos turi būti išbandytos. Taigi, žmogaus, kuris turi jomis leistis pirmasis, darbas yra ir pavojingas, ir, kartais, skausmingas.

Jei pažiūrėtumėte į medines grindis, ant jų pamatytumėte raštą. Tačiau tai nereiškia, kad šis raštas yra natūralus. Iš tikrųjų, dažnu atveju, jis yra sukurtas dizainerio. Pasaulyje rastumėte žmonių, kurie atėję į darbą kuria medienos raštus, kurie vėliau puošia namų ar biuro grindis.

Itin gerai apmokamas darbas – privačių salų prižiūrėtojas. Turtuoliai, įsigiję salą, joje nebūna visą laiką, todėl ją kažkas turi prižiūrėti. Vis dėlto, tam reikia žinių. Dažniausiai į tokį darbą įeina ne tik bendras salos prižiūrėjimas, bet ir jos tyrinėjimas. Kas ten auga, kokie gyvūnai gyvena, iš kur atsiveria gražiausi vaizdai, kas slypi po vandeniu – kitaip tariant, prižiūrėtojas turi būti profesionalus tyrinėtojas, turintis labai konkrečių mokslinių žinių apie gamtą, istoriją ir kitus dalykus, ką galima rasti konkrečioje saloje.

Na ir galiausiai kažkas gauna pinigus už tai, kam jūs praleidžiate labai daug savo laisvo laiko. Tai - filmų žiūrėtojas. „Netflix“ internetinė televizija samdo žmones, kurie turi peržiūrėti visą turinį, priskirti kiekvieną serialą ir laidą reikiamai kategorijai iki šiems patenkant į „Netflix“ platformą.

Visi šie reti darbai ne tik neįprasti, bet dažnai ir gerai apmokami. Bėda tik ta, kad tokie darbai reikalauja labai siaurių specifinių žinių, todėl keisti darbą gali būti sudėtinga.

Parengė Vismantas Žuklevičius