Verslas

2019.09.12 10:36

Diana Vilytė nebevadovaus Viešųjų pirkimų tarnybai, pereina į Registrų centrą

atnaujinta 11.48
Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt, BNS2019.09.12 10:36

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė ketvirtadienį pranešė, kad ketina trauktis iš užimamų pareigų. 15min.lt ji teigė, kad prašys prezidento Gitano Nausėdos atleisti ją iš pareigų. LRT.lt portalui pavyko sužinoti, kad D. Vilytė laimėjo atranką į vieną vadovaujamų pozicijų Registrų centre.

„Prieš keletą savaičių esu pateikusi prašymą atleisti mane iš užimamų pareigų. Priežastis – noriu keisti darbą. Laukiu prezidento dekreto“, – portalui 15min.lt sakė ji.

LRT.lt susisiekus su D. Vilyte, ji pakartojo tenorinti keisti darbą: „Žmonės kartais keičia darbus, čia turbūt labai natūralus procesas. Pakankamai ilgai aš čia dirbu, kažką pavyko padaryti, kažko gal nepavyko, bet tiesiog noriu save kur nors kitur išbandyti. Nėra kažkokios vienos priežasties, konflikto ar sąmokslo teorijų tikrai nėra. Tai tiesiog mano sprendimas, jis apgalvotas ir nėra karštligiškai susijęs su niekuo.“

D. Vilytė pažymėjo, kad siūlymo trauktis iš nieko negavo, tai buvo jos pačios sprendimas: „Tikrai ne, jokių raginimų nebuvo – nei iš premjero, nei iš prezidento, tikrai.“

D. Vilytė atskleidė jau turinti konkretų darbo pasiūlymą, tačiau dar negalinti jo atskleisti: „Iš tikrųjų neturiu tokios prabangos, kad galėčiau sau leisti atostogas arba nedirbti, taigi taip, planuoju dirbti, kai prezidento dekretas bus pasirašytas, tada informuosiu, kur.“

Paklausta, ar tai bus privatus, ar valstybės sektorius, kiek pasvarsčiusi D. Vilytė patvirtino, kad tai bus valstybės sektorius: „Gal šiek tiek su valstybės sektoriumi susijęs, na, valstybės, taip. Konkreti vieta jau yra, bet dėl etikos sumetimų dar negaliu atskleisti, kokia, laukiame prezidento dekreto.“

Laimėjo atranką Registrų centre

LRT.lt portalo žiniomis, D. Vilytės minima vieta – vadovaujama pozicija Registrų centre. Tai patvirtino ir pats Registrų centras.

„Mes galime patvirtinti, kad Diana Vilytė yra laimėjusi viešai skelbtą atranką į vieną iš vadovaujančių pozicijų Registrų centre“, – LRT.lt sakė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

Kokia konkrečiai tai yra pozicija, jis kol kas neatskleidė: „Mes kadangi dar neturime su ja sudarę sutarties, tai nekomentuojame nei pozicijos, nei nuo kada ji pradės dirbti.“

Prezidentas jau ieško naujo VPT vadovo

Prezidentas Gitanas Nausėda ieško kandidatų į Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pareigas pakeisti besitraukiančią Dianą Vilytę.

Šalies vadovas buvo informuotas, kad D. Vilytė nori keisti savo darbo kryptį, BNS sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Pasak jo, prezidentas nori, kad D. Vilytė tęstų pareigas, kol bus paskirtas naujasis vadovas.

„Šiuo metu vyksta galimų kandidatų į tarnybos vadovo postą paieškos. Tai labai svarbi sritis, norime, kad būtų tęstinumas ir kad dabartinė vadovė dirbtų iki paskiriant naująjį tarnybos vadovą. Tikimės tą padaryti artimiausiu metu“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Bubnelis.

Prezidento atstovas D. Vilytę pavadino puikia savo srities specialiste.

VPT vadovavo antrą kadenciją

LRT.lt primena, kad D. Vilytė VPT direktore ketverių metų kadencijai buvo išrinkta praėjusių metų gruodžio mėnesį. Tai antra jos kadencija – VPT ji vadovauja nuo 2014 metų.

D. Vilytė buvo du kartus išrinkta geriausia metų valstybės tarnautoja, jos nuopelnai praėjusiais metais įvertinti valstybės apdovanojimu – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Premjeras Saulius Skvernelis, pateikęs D. Vilytės kandidatūrą, taip pat sakė, kad jos nuopelnai skaidrinant viešuosius pirkimus yra akivaizdūs, todėl šiuos darbus būtina aktyviai tęsti.

Jo žodžiais, VPT vadovui keliamos dvi pagrindinės užduotys: tolesnė aktyvi viešųjų pirkimų prevencija ir priežiūra bei racionalus valstybės lėšų panaudojimas – būtina didinti ne mažiausios kainos, o ekonominio naudingumo pirkimų skaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt