Naujienų srautas

Verslas2019.09.11 16:40

Atslinkęs ruduo atneša ir kainų kilimą

Finansų ministerija praneša, kad Lietuvos ekonomikos augimas lėtės. O ekspertai pastebi, kad šis ruduo atneša kainų kilimą. Prekių ir paslaugų brangimu baigėsi vasara. 

Antradienį Statistikos departamentas paskelbė, kad rugpjūtį užfiksuota beveik pustrečio proc. vidutinė metinė infliacija. Iš prekių daugiausia brango maistas.

Pastaruosius trejus metus kainos kildavo rugsėjį: pernai ir užpernai – po 3 proc. Ekspertai prognozuoja, kad ne išimtis bus ir šis ruduo, tačiau pastebimai daugiau kainuos paslaugos. Prekės, prognozuojama, brangs nežymiai, bet esą dalis maisto vis tiek kainuos daugiau nei prieš metus.

Kainų tyrėjų teigimu, todėl, kad Lietuvoje realiai nėra tiesioginės priklausomybės tarp pasaulinių žaliavų kainų ir kainų parduotuvėse.

„Šiandien matome, kad lentynose žalia mėsa jau pabrango, o gaminiai dar ne. Tai čia vienas iš galimų šaltinių augimui. Kitas dalykas, mes matom intensyvias spekuliacijas spaudoj apie grūdų kainas, apie prastą derlių mūsų regione, galimai taip visuomenė ruošiama pabrangimui miltų, duonos gaminių. Jeigu žiūrėtume globaliai, tai vienas dalykas – derlius yra didesnis, antras dalykas – biržinė kaina grūdų yra mažesnė negu praėjusiais metais“, – aiškina Arūnas Vizickas, „Pricer.lt“ įkūrėjas.

„Makroekonominė aplinka pasaulyje nežada kažkokių didelių kainų šuolių, nes tiek naftos kainos, tiek javų kainos Europoje yra gerokai žemesnės negu pernai metais. Ir atitinkamai tai neturėtų duoti stimulo vilnyti kainų augimui per PVM grandines“, – sako Indrė Genytė–Pikčienė, Laisvosios rinkos instituto vyriausioji ekspertė.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Žinios. Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi