Verslas

2015.07.30 16:31

Rado būdą, kaip nemokėti bankams už pinigų išsigryninimą

Bankams įvedus mokesčius už pinigų išsigryninimą bankomatuose, vis daugiau žmonių grynųjų pinigų pasiima iš prekybos centrų kasų. Vien „Maximoje“ išgrynintų pinigų suma išaugo penktadaliu.

Bankams įvedus mokesčius už pinigų išsigryninimą bankomatuose, vis daugiau žmonių grynųjų pinigų pasiima iš prekybos centrų kasų. Vien „Maximoje“ išgrynintų pinigų suma išaugo penktadaliu.

„Maxima“ leidžia išsigryninti pinigų SEB ir DNB kortelių turėtojams. Abu šie bankai neseniai padidino mokesčius pinigų išsigryninimui bankomatuose.

Nuo rugpjūčio pirmosios DNB klientai už kiekvieną grynųjų pinigų operaciją mokės po 0,3 euro, o, išsigryninę daugiau nei 500 eurų, už kiekvieną papildomą sumą mokės po 0,3 proc. Tuo metu SEB pranešė apmokestinantis pinigų išsigryninimą nuo 500 eurų.

Iš dalies dėl to vis daugiau žmonių pinigus išsigrynina ne bankomatuose, o prekybos centrų kasose. Pinigai, išsigryninti ten, į 500 eurų limitą neįeina, todėl nemokamai žmogus gali išsigryninti daugiau nei 500 eurų. Jeigu pinigus imtų iš bankomato, už 500 eurų viršijančią sumą jau tektų susimokėti (SEB atveju; DNB klientams kainuoja kiekviena operacija bankomate, todėl jie, imdami pinigus kasose, išlošia daugiau).

„Maxima“ ketvirtadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, išgrynintų pinigų suma išaugo net penktadaliu.

„Tikėtina, tam įtakos gali turėti ir didėjantys bankų pinigų išgryninimo įkainiai. Kita vertus, pinigų išgryninimo galimybė vis labiau aktualėja ir nuo didmiesčių nutolusiose vietovėse, kur bankomatų būna kur kas mažiau“, – pranešime cituojamas bendrovės „Maxima LT“ Prekybos vadovas Norbertas Žioba.

Grynųjų pinigų išėmimas „Maxima“ parduotuvių kasose nieko nekainuoja. Vienintelė sąlyga – reikia pirkti kortele prekių mažiausiai už 5 eurus. Tiesa, 15min.lt žiniomis, ateityje ši suma gali būti sumažinta iki euro.

Pirkėjai „Maxima“ parduotuvių kasose gali nemokamai išsigryninti nuo 5 iki 100 eurų.

Vidutinė vienos SEB banko klientų pinigų gryninimo operacijos metu išgryninta suma siekia beveik 46 eurus, DNB – 49 eurus.

Kur gauti pinigų?

SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika nurodo, kad pinigų su SEB kortele galima išsigryninti prekybos tinkluose „Maxima“, „Iki“, „Šilas“, „Solo“, „Vynoteka“, „Gulbelė“, „Utenos prekyba“ ir t.t.

Per antrą šių metų ketvirtį prekybos vietų kasose SEB banko klientai, atsiskaitantys mokėjimo kortele, grynųjų pinigų pasiėmė penktadaliu dažniau negu pirmais trimis šių metų mėnesiais, rašoma banko 15min.lt atsiųstame laiške.

„Gyventojai į prekybos vietas vis dažniau užsuka ne tik pripildyti pirkinių krepšelio, bet ir iš kasos nemokamai pasiimti grynųjų pinigų“, – sakė V. Doveika.

Gyventojai į prekybos centrus išsigryninti pinigų keliauja ne tik dėl to, kad taip yra pigiau. V. Doveikos teigimu, jie vertina patogumą, taupo laiką.

V. Doveika pritaria N. Žiobai – ši paslauga itin populiari gyvenvietėse, kur bankomatų yra mažai,

„Pavyzdžiui, pasiimti grynųjų pinigų iš kasų prekybos vietose ypač pamėgo Tryškių gyventojai. Net keturi iš dešimties šio miestelio, esančio Telšių rajone, gyventojų, atsiskaitydami mokėjimo kortelėmis už pirkinius, iš savo sąskaitų pasiima ir grynųjų pinigų. Taip pat itin dažnai grynųjų pinigų pasiima ir SEB banko klientai, apsiperkantys Vilniaus rajone, Pagiriuose“, – kalbėjo V. Doveika.