Verslas

2019.09.09 14:54

Iki šiol dėl ŽŪM perkėlimo abejojęs Palionis keičia retoriką: ministerija galėtų būti iškelta

sulaukė darbo grupės išvadų; atnaujinta 17.43
Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.09 14:54

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sulaukė specialiai sudarytos darbo grupės išvadų dėl Žemės ūkio ministerijos iškėlimo į Kauną. Išvadose kalbama apie patalpų nuomos konkursą ir atliktus procedūrinius pažeidimus. Taip pat apie kai kuriuos ankstesnės ministerijos valdžios įsakymus, kurie nebuvo derinti su profesinėmis sąjungomis.

A. Palionis žada detaliau apie išvadas ir ką daryti su ministerija papasakoti po susitikimo su premjeru. Tiesa, pabrėžia, kad ministerija visgi galėtų būti iškelta, nors iki šiol pasisakydavo abejojantis tokiu sprendimu.

„Šnekėjomės, kad vis tiek turime išlaikyti regioninę politiką, tuo labiau, kad mes jau turime Kaune veidrodinę ministeriją. Šnekėsimės, kaip dabar turėtume išeiti iš šitos situacijos.

Realiai galima praplėsti, bet natūralu, kad visai ministerijai ten patalpų neužteks. Kaip ir išvadose, Turto banko atstovai pasisakė, kad jiems nepriimtina ministerijos nuomos sąlyga 5-iems metams. Jie pačioje pradžioje šnekėjo, kad tai turi būti dveji metai, jog Turto bankas galėtų valstybei pasiūlyti pakankamas patalpas“, – teigia žemės ūkio ministras.

Iki šiol ministerija nepaviešino išvadų. Tą ketinama padaryti po to, kai ministras susitiks su premjeru. A. Palionis, dar prieš suburdamas specialią komisiją, išreiškė abejones dėl ministerijos iškėlimo. Tačiau, kodėl dabar persigalvojo ir užsiminė apie siekį išlaikyti regioninę politiką, stebisi profesinė sąjunga. Ši taip pat dalyvavo komisijos darbe. Esą priešingai – darbo grupė nustatė, kad perkėlimas neturėtų įvykti.

„Visi svarbūs neatitikimai – jų buvo 13 – nė vienas nerodo, kad būtų tikslinga ministeriją iškelti. Priešingai – visi pabrėžia, kad ministeriją iškelti netikslinga ir nepagrįsta. Profsąjunga buvo įtraukta į darbo grupę kaip vienas iš narių, kuri galėjo stebėti, kokia argumentacija pateikiama, kokia informacija pateikiama ir iš kur šaltiniai yra tos informacijos. Manome, kad darbo grupė atliko kompetentingą ir teisingą darbą“, – sako laikinasis ministerijos profsąjungos pirmininkas Zigmas Medingis.

Žemės ūkio ministras pabrėžia, kad norint vykdyti Vyriausybės programą ir iš tiesų plėtoti regioninę politiką, reikia svarstyti apie darbo vietas ne tik Kaune. LRT turima informacija, kalbama apie galimybę į regioną iškraustyti ir ministerijai pavaldžią įstaigą, Nacionalinę žemės tarnybą, nors tokios minties jau kurį laiką buvo atsisakoma.

„NŽT turi 50 skyrių per visą Lietuvą. Centrinis padalinys sudaro gal tik 15 proc. visų mūsų dirbančiųjų. Ir Panevėžy mes turime teritorinį padalinį ir kituose miestuose. Pavyzdžiui, Kaune mes turime net du teritorinius padalinius. Kauno miesto ir Kauno rajono. Net ir centrinį padalinį NŽT iškėlus iš Vilniaus į kitą miestą, Vilniuje liks 2 NTŽ padaliniai“, – aiškina Nacionalinės žemės tarnybos profsąjungos pirmininkas Audrius Gelžinis.

Abejonių dėl ministerijos iškėlimo yra išreiškęs prezidentas Gitanas Nausėda, nors ne sykį priešingai yra pasisakęs tiek premjeras, tiek Ramūnas Karbauskis. Tai vienas valdančiųjų valstiečių rinkimų pažadų. Kartu žadėta iškraustyti ir Aplinkos ministeriją, bet kalbos apie ją, regis, pamirštos.

LRT.lt primena, kad A. Palionis rugpjūčio pabaigoje sudarė darbo grupę, kuri turėjo įvertinti ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną tikslingumą.

Darbo grupėje dirbo ŽŪM specialistai ir darbuotojų profesinės sąjungos atstovas, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Turto banko atstovai, grupei vadovavo ŽŪM Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus vedėjas Jurijus Kornijenka.

ŽŪM patalpų nuomos Kaune konkursą laimėjusi koncerno SBA grupės įmonė „BEI Capital“ praėjusią savaitę nusprendė pasitraukti ir atsiėmė paraišką.

Anot jos, „projekte nesant aiškumo ir tvirto apsisprendimo kasdien augo potencialių nuostolių tikimybė, kurios bendrovė negalėtų toleruoti.“

Ministerijos persikėlimui į Kauną vadovaujanti Vitalija Zumerienė taip pat pasiprašė atleidžiama. Pasak jos, projektas turi „daugybę neapibrėžtumų ir interesų“.

Plačiau žiūrėkite reportaže (nuo 08.15):

Žinios. Pirmąkart po Krymo aneksijos susitiko Rusijos ir Prancūzijos užsienio reikalų bei gynybos ministrai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.