Verslas

2019.09.07 16:30

Nauja darbdavių vilionė: už kelionę į darbą – iki 70 eurų kompensacija

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.07 16:30

Siekiant mažinti nedarbą ir gyventojų užimtumą, Alytaus rajone gyvenantiems bedarbiams siūloma iki 70 eurų per mėnesį kompensacija už kelionę į darbą. Tai lėmė, kad per pusmetį nedarbas rajone sumažėjo daugiau nei procentu ir nesiekia 9 procentų.

Alytaus rajono gyventoja Daiva per laisvą dieną skuba pasiruošti daržovių atsargų žiemai. Ji nuo balandžio dirba Alytuje, vienoje iš maitinimo įstaigų. Iki tol devynis mėnesius buvo bedarbė - virėjų rajone netrūksta. Į darbą Alytuje vyksta nuosavu transportu, todėl kreipėsi į savivaldybę kompensacijos už kelionę.

„Man susidaro maždaug 35 kilometrai vienas galas. Už pirmą mėnesį gavau 44 eurus, į darbą buvo važiuota 14 dienų tą mėnesį.++ 13.58 Man labai gerai, kad kažkiek rajonas paremia“, – sako rajono gyventoja.

Užimtumo tarnyba kaip vieną iš priežasčių, kodėl rajone gyvenantys bedarbiai sunkiai įsidarbina, - įvardija prastą susisiekimą su miestu bei nemenkas kelionės išlaidas.

Alytaus rajone registruota beveik pusantro tūkstančio bedarbių , iš jų ketvirtadalis ilgalaikiai.

„Apie 40 procentų Alytaus rajono gyventojų, kurie buvo registruoti Alytaus skyriuje ,jiems buvo sudarytos naujos užimtumo galimybės, dalyvaujant aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse. Nutolusios darbo vietos, ir be abejo su tuo susijusios susisiekimo problemos. Tai ir ilgalaikės sveikatos problemos, tai ir priklausomybės problemos ,ir be abejo yra motyvacijos stoka“, – teigia Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus vedėja.

Rajone gyvenantys ilgalaikiai bedarbiai dažnai ieško sezoninio darbo- pavyzdžiui medelynuose ar skinti obuolius aplinkiniuose ūkiuose. Išdirbę tris mėnesius , jie gali kreiptis į savivaldybę, kad būtų kompensuotos kelionės į darbą išlaidos.

Privalu pateikti pažymą apie dirbtas dienas ir gyvenamąją vietą. Kompensacija mokama ne daugiau kaip 9 mėnesius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt