Verslas

2019.09.06 21:54

Pratinkitės: atėjo karta, kuri bandys kalbėti su jumis kaip su lygiais sau

„Pratinkitės, mūsų karta bandys su jumis kalbėtis kaip su lygiais<...>, jūs nebebūsite mūsų hierarchijoje taip aukštai“, – sako Z kartos atstovas, politika ir aktualijomis besidomintis Rytas Sakas. Šiais laikais į darbo rinką jau įsiliejanti Z karta įvarė nemažai baimės darbdaviams. Netrukus ateis ir dar viena ateities karta, kuri taps dar vienu iššūkiu darbdaviams ir suaugusiems.

Kaip bendrauti su Z ir ateities kartomis, kaip suprasti, ko jie nori ir ką daryti darbdaviams, kad jie neužtrenktų durų jau po pirmos darbo dienos.

Apie tai diskusijų festivalyje „Būtent“ diskutavo „Telia Lietuva“ atstovė Milda Maslauskaitė, Z kartos atstovas Rytas Sakas, 10 metų „Jaunimo linijoje“ dirbanti Vaida Žliobaitė ir politikos mokslų daktarė Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak.

Z karta: 40 proc. mano, kad bus direktoriais

Dr. E. Verseckaitė-Grzeskowiak pasakojo, kad kartų skirtumus labiausiai formuoja reikšmingi pasaulio įvykiai ir kasdienybė, buitis bei technologijos.

„Kartų apibrėžimus turime JAV mokslininkų dėka, bet jie tinka praktiškai visame pasaulyje. 1945–1965 m. karta yra vadinami baby boomeriais. Tai pokario karta, ir Lietuvoje ji sudaro didžiausią grupę – 30 proc. Paskui eina X karta, tai tie, kuriems šiuo metu yra 40–50 metų ir kurie buvo jauni tuo metu, kai vyko Sąjūdis, žlugo SSRS. Būtent tas laikotarpis jų mentalitetą ir suformavo. Ši karta yra truputį niekuo netikintys cinikai, nes jie žino, kaip greitai gyvenimas gali apsiversti.

Y karta tai žmonės, gimę nuo 1981 iki 1997 metų. Jų požiūrį suformavo tokie įvykiai kaip Rugsėjo 11-oji. Iki šiol šios kartos atstovai sako, kad didžiausia problema pasaulyje – terorizmas. Jie pakankamai socialiai sąmoningi, gana liberalių pažiūrų, nemėgsta konfliktų, konfrontacijų ir mano, kad pasaulį gali keisti per savo asmeninį pavyzdį. Tai tokie klasikiniai hipsteriai“, – tris kartas apibūdina ji.

Z karta, anot mokslininkės, jaunuoliai, kuriems šiuo metu keliolika-dvidešimt keli metai. Tai pirmoji karta, gimusi su išmaniosiomis technologijomis.

„Taip, Y karta galbūt irgi augo su kompiuteriu ir žaidė kompiuterinius žaidimus, bet išmanieji telefonai nebuvo jų gyvenimo dalis, o Z karta ieško psichologinio komforto mobiliajame telefone. Jų požiūrį labiausiai suformavo prieš 10 metų ištikusi ekonominė krizė, todėl jie ypač susirūpinę savo finansine ateitimi ir tai vienintelė karta, kurios didžioji dalis nori turėti savo verslą. Mes darėme tyrimą ir paaiškėjo, kad net 40 proc. šios kartos atstovų mano, kad bus direktoriais“, – supažindina ji.

Kreipsis „Jūs“, bet norės bendrauti kaip lygus su lygiu

Žvelgiant į darbo aplinką, tiek Z, tiek ateinanti karta darbdaviams kelia nemenkų iššūkių. Jie nėra lojalūs, tačiau daug lengviau priima bet kokius pokyčius.

„Jaunesnė karta daug dažniau keičia darbovietes, todėl nereikia turėti lūkesčių, kad jie 10 metų dirbs vienoje įmonėje. Jie paprastai ateina keleriems metams ir per juos nori sukurti geriausio, ką gali“, – sako „Telia“ atstovė M. Maslauskaitė.

V. Žliobaitė pažymi, kad bene svarbiausias dalykas Z kartos atstovams – būti išklausytiems ir pripažintiems, kad jie galėtų nevaržomai skleisti savo idėjas.

„Jei seniau tavo darbdavys ar mokytojas buvo neliečiamas karalius, kuriam turi paklusti vien dėl to, kad jis yra tokiame kaip ir aukštesniame lygyje, o tu jaunas, kvailas mokinys, turintis priimti žodį kaip auksinę tiesą, tai jaunesnės kartos atstovai dabar daug drąsesni kvestionuoti klausimus ir svarstyti, ar tikrai, ką jam sako, yra nenuginčijama tiesa. Jie turi visas galimybes sakyti darbdaviui: ačiū už pasiūlymą, bet jūs man neįdomūs. Tai lygiavertiškumas, pagarba jiems yra labai svarbi“, – sako ji.

Jai visiškai pritaria ir R. Sakas: „Vienąsyk mokinė ginčijosi su muzikos mokytoja, kuri supainiojo sąvokas, ir mokytoja kaip argumentą panaudojo „Aš mokytojas“. Ir viskas, ginčas baigtas. Tai tikrai nėra gerai.“

Jis perspėja suaugusiuosius: „Pratinkitės, mūsų karta bandys kalbėtis su jumis kaip su lygiais. Galbūt pasakys tą žodį „Jūs“, bet neturės omenyje, kad jūs stovite viršuje, o mes turime šnekėti jums nusilenkę<...> Jūs nebebūsite mūsų hierarchijoje taip aukštai.“

Jis taip pat tvirtina, kad jaunoji karta nebelinkusi mintinai kalti formulių, sąvokų, mat šiais laikais viską galima labai greitai rasti internete, todėl svarbiausia jų mokyti kritiškumo ir kūrybiškumo.

„Mokykloje manoma, kad vos ne visą programą reikia tiesiog praeiti, lyg net nebūtų interneto“, – pastebi jis.

E. Verseckaitė-Grzeskowiak pataria nebandyti kovoti su ateities kartomis, nežiūrėti į juos priešiškai, nes tai prilygsta kovai su vėjo malūnais. Svarbu juos suprasti, kalbėtis kaip su lygiais, gerbti ir leisti jiems duoti pamokas vyresniems.

„Kai gavau pirmą išmanų telefoną, pusbrolis turėjo paaiškinti, ką man daryti. Jie sugeba prisitaikyti, ir mes turime duoti erdvę jiems mus mokyti. Ir ne tik darbe, bet ir studijose, moksle. Tai labai svarbu“, – sako ji.

Jai pritarė ir Milda: „Yra tekę dirbti su įvairių kultūrų žmonėmis, ir dirbant su jais buvo labai svarbu suprasti jų kultūrą, skirtingus interesus, lūkesčius, poreikius. Taigi manau, kad dirbant su jaunesniais svarbu juos bandyti suprasti ir būti nuolankiems, rodyti pagarbą bendraujant, o ne tai, kad aš vyresnis ir žinau viską.“

Be to, ji pažymi, kad atlyginimas šios kartos žmonėms jau nebėra prioritetas, o jei darbo skelbimuose prieš 20-30 metų bene pagrindinis dalykas buvo „laiku mokamas atlyginimas“, šiais laikais tai jau atrodo anekdotiškai.

Kartos nelaimė – kreivų veidrodžių karalystė

10 metų „Jaunimo linijoje“ dirbanti V. Žliobaitė pastebi, kad tiek Z, tiek ateinančiai ateities kartai itin svarbu dinamika, kaita, o tai dar labiau paspartina išmaniosios technologijos.

Tačiau tai turi ir savo tamsiąją pusę: „Jie turi visas galimybes pasilyginti su visu pasauliu ir pasižiūrėti, o koks tas gyvenimas freelancinant Balyje, koks dirbant didmiestyje ar mažame miestelyje. Ir tada visada ateina klausimas, o gal kažkur yra geriau. Taigi jie nuolat lyginasi su tuo, ką mato savo ekranuose.

Viena vertus, tai gali būti geras spyris pokyčiams ir pozityvus, įkvepiantis dalykas. Bet, kita vertus, tai turi ir šešėlinę pusę, mat daugelis savo gyvenimus rodo geresnius, nei yra iš tikrųjų ir tai, ko kažkas nori, pavydi ir siekia, gali tebūti kreivų veidrodžių karalystė.“

Dėl nuolatinio lyginimosi jaunuoliai gali būti linkę į savigraužą, savęs nuvertinimą, pavydą.

„Todėl naujai kartai labai reikia mokytis kritinio mąstymo ir matymo“, – sako ji.

Vis dėlto E. Verseckaitė-Grzeskowiak pabrėžia, kad pirmiausia žmogų formuoja šeima. Be to, ji pažymi mokslininkų pastebėtą kitą tendenciją.

„Kabant apie kartas, lojalumą darbovietei, svarbu suprasti ir tai, kad jie nori keisti dažnai darbą net dėl to, kad yra Z kartos atstovai, o dėl to, kad tiesiog yra jauni. O yra pastebėta, kad kai kurios nors kartos atstovai sukuria šeimą, jie visi pradeda elgtis vienodai kaip kitos kartos“, – šypsosi ji.