Verslas

2015.09.08 13:45

TVF vadovė: neverta baimintis dėl pasaulinio augimo

ELTA2015.09.08 13:45

Trečiadienį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde pareiškė, kad Kinija ar Europa jokios grėsmės pasaulinės ekonomikos prognozėms nekelia. Apie tai praneša „Reuters“.

Trečiadienį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde pareiškė, kad Kinija ar Europa jokios grėsmės pasaulinės ekonomikos prognozėms nekelia. Apie tai praneša „Reuters“.

„Virtualios“ spaudos konferencijos su žurnalistais iš viso pasaulio metu Ch. Lagarde nuotaikos buvo optimistiškos, nors, anot jos, pasaulinė ekonomika yra „trapi“ ir „išbalansuota“, joje situacija gali kiek keistis į blogąją pusę.

Tiesa, TVF vadovė pranešė nesanti susirūpinusi dėl situacijos Kinijos ekonomikoje, nors pastaruoju metu šalies akcijų rinkoje ir masiškai išparduodami vertybiniai popieriai.

Kinijos ekonomika „sugeba greitai atsigauti“ ir turėtų atsilaikyti prieš šalies akcijų rinkoje vykstančius smarkesnius pokyčius. Anot Ch. Lagarde, TVF „šiemet vis dar prognozuoja, kad Kinijos (ūkio) augimas sieks 6,8 proc.“.

„(Augimas) tikrai yra kiek mažesnis nei ankstesni pastarųjų laikotarpių rodikliai, tačiau šis nuosmukis pagrįstas, manau, kad jis gerai kontroliuojamas“, – nurodo Ch. Lagarde.

Pasisakydama apie situaciją euro zonoje, TVF vadovė teigė, kad regionas „atverčia naują lapą“. „Mūsų prognozės gerokai optimistiškesnės, nei kad buvo jau ilgą laiką, – nurodė ji. – Padėtis euro zonoje atrodo daug žadanti“.

Kalbėdama apie Graikiją, Ch. Lagarde dar kartą pasisakė apie būtinybę atlikti „rimtą“ skolos restruktūrizaciją – taip pavyktų įgyvendinti „bet kokią (planuojamą) programą“.

Pareigūnė teigia nejaučianti nerimo dėl šalyje pasigirstančių aštresnių nuomonių apie Graikijos tarptautinių kreditorių trejetą – TVF, Europos Sąjungą ir Europos centrinį banką (ECB), – kurio ragina Graikiją įgyvendinti reformas, prieš suteikdamos finansinę paramą. Ch. Lagarde pabrėžia, kad politikoje įsikarščiavus gali būti prikalbėta nemažai dalykų, tačiau vis tiek svarbiausi išlieka veiksmai.