Naujienų srautas

Verslas2019.09.06 14:33

LRT šaltiniai: aiškėja tyrimo išvados dėl ŽŪM perkėlimo į Kauną

visi 14 punktų, kurie pagrįstų ministerijos iškėlimą, – neigiami; atnaujinta 15.06

Žemės ūkio ministro sudaryta speciali darbo grupė patvirtino išvadas dėl ministerijos iškėlimo į Kauną. LRT turima informacija, visi 14 punktų, kurie pagrįstų ministerijos iškėlimą, yra neigiami.

Išvadų turinys kol kas nėra viešinamas. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, anksčiau viešai abejojęs ministerijos iškėlimo idėja, žada susipažinęs su išvadomis susitikti su premjeru.

Kaip vėliau BNS patvirtino ministerijos atstovė, A. Palionio sudaryta darbo grupė, iki penktadienio turėjusi pateikti išvadas dėl ministerijos perkėlimo į Kauną, kol kas nepateikė išvadų, todėl ministras penktadienį tikriausiai nespės jų išanalizuoti.

„Darbo grupė dar nepateikė išvadų, ministro darbotvarkėje yra pilnas užimtumas, o tos išvados ne vienas ir ne du lapai. Vistiek jam pačiam reikės išsianalizuoti, ir pirma išvadas pateiks ne žurnalistams, o premjerui Sauliui Skverneliui“, – BNS sakė ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Starkuvienė.

„Skvernelis ne iš žurnalistų turi sužinoti, kas ten parašyta“, – pridūrė ji.

Pasak jos, tikėtina, kad išvados bus pakomentuotos po A. Palionio ir S. Skvernelio susitikimo.

A. Palionis rugpjūčio pabaigoje sudarė darbo grupę, kuri turėjo įvertinti ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną tikslingumą.

Darbo grupėje dirbo ŽŪM specialistai ir darbuotojų profesinės sąjungos atstovas, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Turto banko atstovai, grupei vadovavo ŽŪM Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus vedėjas Jurijus Kornijenka.

ŽŪM patalpų nuomos Kaune konkursą laimėjusi koncerno SBA grupės įmonė „BEI Capital“ praėjusią savaitę nusprendė pasitraukti ir atsiėmė paraišką.

Anot jos, „projekte nesant aiškumo ir tvirto apsisprendimo kasdien augo potencialių nuostolių tikimybė, kurios bendrovė negalėtų toleruoti.“

Ministerijos persikėlimui į Kauną vadovaujanti Vitalija Zumerienė taip pat pasiprašė atleidžiama. Pasak jos, projektas turi „daugybę neapibrėžtumų ir interesų“.

Ministerijos perkraustymu yra suabejojęs ir prezidentas Gitanas Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi