Naujienų srautas

Verslas2015.07.30 11:42

Kitą savaitę numatomi pirmieji pervedimai LJL laivams

ELTA 2015.07.30 11:42

Kitą savaitę numatoma atlikti pirmuosius pervedimus bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) areštuotiems laivams.

Kitą savaitę numatoma atlikti pirmuosius pervedimus bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) areštuotiems laivams.

Apie tai trečiadienį žurnalistams po vyriausybės pasitarimo pranešė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Šiandien dar kartą vyko pasitarimas, ir tikimės, kad jau kitą savaitę, pirmadienį–antradienį, turėtų jau pirmi finansiniai pavedimai daromi tiems, kuriems yra susidariusios skolos dėl to, kad yra areštuoti laivai“, – sakė ministras pirmininkas.

Pasak jo, siekiama kitą savaitę laivus „atlaisvinti“, kad šie galėtų išplaukti iš uostų, išsikrauti krovinius, o vėliau grįžtų į Klaipėdą. Premjero žiniomis, trečiadienį Portugalijos uoste buvęs pakrautas laivas pajudėjo Afrikos link.

Konkurencijos taryba sukritikavo vyriausybės pasirinktą LJL gelbėjimo planą, kai tam panaudojami AB „Lietuvos geležinkeliai“ uždirbti milijonai. Taryba taip pat įspėjo, kad Lietuva privalo suderinti su Europos Komisija, nes gali sulaukti jos pastabų ir sankcijų. Premjeras sakė, kad dėl šio klausimo dirbama ir su Europos teisės departamento vadovu, Konkurencijos taryba.

„Niekas negalėjo tiksliai pasakyti, kas būtų, tik buvo numatyti tam tikri galimi atvejai ir kažkiek buvo prasilenkta su informacija, kad galėtų grėsti tam tikros baudos. Jokių baudų nebūtų buvę, bet, aišku, geriausia, kada procedūros yra idealiai sutvarkytos, bet mes norime, kad kuo greičiau visa tai būtų priimta ir kad kuo greičiau būtų galima daryti operacijas“, – sakė premjeras.

Dėl transporto holdingo steigimo, pasak A. Butkevičiaus, modelis yra šiek tiek pakitęs, nes LJL kreipėsi į savo kreditorius dėl paskolos suteikimo iki 3 mln. eurų.

„Gavus atsiliepimus, bus įvertinti tie visi pasiūlymai, ir po to bus pasirašyta sutartis tarp privačių ūkio subjektų“, – teigė jis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi